Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 3848
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dziewczyny na boisko

Poniedziałek, 15 marca 2010, 13:46
Aktualizacja: Środa, 17 marca 2010, 17:04
Autor: arec
Klub piłkarski KKS Jelenia Góra otwiera sekcję dziewcząt. Nabór jest prowadzony w klasach IV–VI szkół podstawowych i będzie to pierwsza taka sekcja w Jeleniej Górze. Piłka nożna cieszy się coraz większą popularnością także wśród dziewczynek.

- Kiedy organizowaliśmy turnieje piłkarskie dla różnych kategorii wiekowych zauważyłem, że bardzo dużo dziewczynek gra w tych zespołach. Niemal w każdym zespole była jedna, dwie dziewczynki – powiedział Grzegorz Królikowski, wiceprezes klubu.

Zajęcia będą się odbywać w środy o godzinie 16.30 na Sali Gimnazjum nr 4. Wiadomo już, że treningi z dziewczętami będzie prowadzić studentka Kolegium Karkonoskiego.

Władze klubu chcą umożliwić dziewczynkom trenowanie piłki nożnej, tym bardziej, że również wśród nich mogą pojawić się ogromne talenty.

– Widziałem rozgrywki piłkarskie dziewcząt organizowane przez MOS. Niektóre zawodniczki prezentowały wysokie umiejętności – powiedział Grzegorz Królikowski.

Młode zawodniczki KKS-u nie będą brały udziału w zawodach przeznaczonych tylko dla dziewczynek. O zorganizowanie takiego turnieju byłoby obecnie ciężko. Według przepisów PZPN dziewczęta mogą grać w turniejach z chłopcami młodszymi o dwa lata.

Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu: 661 562 768.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group