Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7320
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Dzień wagarowicza "pod lupą" policji

Środa, 20 marca 2019, 12:13
Aktualizacja: Czwartek, 21 marca 2019, 6:46
Autor: 112
21 marca – kalendarzowy pierwszy dzień wiosny – obchodzony jest przez młodzież jako „ Dzień wagarowicza”. Również i w tym roku większa część młodzieży zamiast do szkoły, pójdzie na mniej lub bardziej oficjalne wagary. Dlatego po raz kolejny przeprowadzone zostaną działania prewencyjne przez jeleniogórskich policjantów.

Policja jeleniogórska biorąc pod uwagę przewidywane zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i porządku publicznego prowadzić będzie działania prewencyjne mające na celu: kontrolę newralgicznych punktów gromadzenia się dzieci i młodzieży, tj. parki, dworce, centra handlowe, puby, kafejki internetowe oraz punkty sprzedaży alkoholu pod kątem dostępu nieletnich.

Działania te prowadzone będą w Jeleniej Górze i będą miały przede wszystkim charakter prewencyjny. Ich głównym celem będzie uświadomienie dorosłym, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem oraz uwrażliwienie dorosłych na problem sprzedaży alkoholu nieletnim , a co za tym idzie - eliminowanie społecznego przyzwolenia na jego sprzedaż osobom poniżej 18 roku życia. Dodatkowo przed tym terminem policjanci wspólnie z nauczycielami prowadzili pogadanki w szkołach na temat zagrożeń, wynikających z zażywania narkotyków, ale również informowali o konsekwencjach prawnych wynikających z posiadania czy dystrybucji środków odurzających oraz rozmawiano o zgubnych skutkach spożywania alkoholu.

Trzeba jednak pamiętać, że ani szkoła, ani policja czy też organizacje społeczne nie są w stanie dzieciom i młodzieży zapewnić bezpieczeństwa bez pomocy rodziców.

Stąd apel, aby zwłaszcza tego dnia rodzice: ustalili jak i z kim dziecko spędza dzień; podpowiedzieli swoim pociechom, aby wzięły udział w organizowanych imprezach; kolejny raz przestrzegli przed spożywaniem alkoholu i zażywaniem narkotyków; zapewnili stały kontakt telefoniczny z dzieckiem i wyznaczyli godzinę powrotu do domu.

Twoja reakcja na artykuł?

9
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
2
13%
Smuci
0
0%
Złości
3
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group