Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 7735
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Dzień po, czyli krajobraz po kataklizmie

Piątek, 24 lipca 2009, 7:39
Aktualizacja: Sobota, 25 lipca 2009, 7:36
Autor: Reporterzy Jelonki.com
REGION: Dzień po, czyli krajobraz po kataklizmie
Fot. Maciej Kaczmarek
Dramat trwał niespełna kwadrans, ale jego skutki zapamiętamy na długo. Połamane jak zapałki drzewa, zniszczone samochody, uszkodzone niektóre budynki. Nie potwierdzają się wieści o ofiarach.

Dwie osoby zostały ranne. Jeden poszkodowany pochodzi z Dąbrowicy, drugi z Podgórzyna. Obydwaj leżą na oddziale intensywnej terapii w szpitalu wojewódzkim.

Mieszkańcy są pełni podziwu dla strażaków, którzy wczoraj – walcząc z czasem (zapadający zmrok) uwijali się po mieście usuwając konary i pnie zalegające ulice i chodniki. Niektóre drzewa wiszące na liniach energetycznych, zapalały się. Pełne ręce roboty mieli pracownicy Energii Pro. W wielu miejscach prądu nie było jeszcze do piątkowego poranka. Pozbawiona energii elektrycznej była część Sobieszowa oraz kilka mniejszych miejscowości w regionie.

Szacowanie strat będzie trwało przez najbliższe dni.O szczegółach będziemy informowali na bieżąco. Pełny raport oraz rozmowy z ekspertami - w najbliższym wydaniu tygodnika Jelonka.com.

Jeszcze raz bardzo Państwu dziękujemy za pomoc przy realizacji materiału. Jesteście niezawodni! Przed Wami, mili Czytelnicy chylimy czoła!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1340
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group