Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 4883
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień Patrona w "Rzemiosłach"

Niedziela, 1 czerwca 2014, 8:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 czerwca 2014, 8:11
Autor: Tomasz Taf
Jelenia Góra: Dzień Patrona w "Rzemiosłach"
Fot. Tomasz Taf
Przeróżne wystawy, konkursy i zabawy zorganizowane przez nauczycieli i uczniów – tak w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze świętowano Dzień Patrona Szkoły Stanisława Wyspiańskiego.

Podczas pikniku szkolnego było wiele atrakcji, w tym m.in.: turniej gier komputerowych, planszowych i łamigówek, malowanie witraży, strzelanie z broni laserowej, degustacja potraw krajów niemieckojęzycznych, konkursy z zakresu ekonomii, pierwszej pomocy, fotografii oraz literatury. Nie obyło się bez pieczenia kiełbasek, którymi mogli częstować się wszyscy uczestnicy.

- Przygotowaliśmy również przegląd prac uczniów szkoły plastycznej i kierunku fotograficznego, aby zachęcić młodzież do fotografii - mówił Marek Liksztet, nauczyciel fotografii w ZSRA.

Podczas imprezy ogłoszone zostały wyniki rejonowego konkursu fotograficznego "Mój świat, moje życie", w którym pierwsze miejsce zajęła Alicja Hałka z Gimnazjum nr 1 w Jelenie Górze oraz Aleksandra Wiącek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach.

- Było wiele ciekawych konkursów i gier, można było przyjemnie spędzić czas ze znajomymi. Brakowało mi jedynie muzyki w moim typie, może jakiegoś zespołu muzycznego - mówił Marcin Bednarek, uczeń szkoły.

Nie zabrakło również gości z zewnątrz. Rafał Biesiada, Marcin Sobaszek i Sara Gołda z Przystani Twórczej przybyli do "Rzemiosł" aby zbierać pomysły, które zaciekawiłyby młodzież.

- Pojawiło się kilkadziesiąt pomysłów na inicjatywy kulturalne w Cieplicach, od koncertów, warsztatów po kino samochodowe czy fireshow - mówił Marcin Sobaszek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group