Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6033
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dzień Laboranta w Karkonoskim Parku Narodowym

Środa, 12 czerwca 2013, 8:33
Aktualizacja: 8:37
Autor: Org
Region: Dzień Laboranta w Karkonoskim Parku Narodowym
Fot. Marek Martini
Karkonoski Park Narodowy organizuje w sobotę, 15 czerwca br. „Dzień Laboranta” w Centrum Informacyjnym KPN, mieszczącym się na malowniczej śródleśnej polanie przy ul. Leśnej 9 w Karpaczu. – Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych od godziny 11.00 do 15.00 do udziału w imprezie zachęcają pracownicy KPN–u. Udział jest bezpłatny.

Każdy odwiedzający będzie mógł dowiedzieć się kim byli karkonoscy laboranci i zobaczyć pamiątki po nich w Domku Laboranta, posłuchać o historii i tradycji zielarstwa na tych terenach, zabawić się w botanika-amatora tworząc własne karty zielnikowe oraz przespacerować ścieżkami ogrodu ziół i krzewów karkonoskich zapoznając z właściwościami rosnących tu roślin leczniczych.

Uczestnicy „Dnia Laboranta” będą mogli także wziąć udział w wycieczce po ścieżce przyrodniczej „Dolina Wilczego Potoku”, odkryć swój talent plastyczny poprzez udział w plenerze, a także obejrzeć w powiększeniu zioła, skały i minerały, korzystając z lup i binokularów znajdujących się w Centrum w Sali Warsztatowej.

Będzie okazja, by zwiedzić ekspozycję, ukazującej geologiczną różnorodność i geoatrakcje Karkonoszy oraz odwiedzić pełny niespodzianek kram Laboranta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group