Zalogowanych: 31

Jelenia Góra: "Dzień konia" Jarosława Wilusza

Wtorek, 26 stycznia 2021, 10:49
Aktualizacja: 11:07
Po pięciu porażkach z rzędu koszykarzom Sudetów udało się przypomnieć jak smakuje zwycięstwo. W starciu ze Śląskiem Wrocław ekipa Rafała Niesobskiego zwyciężyła, a największy wkład w końcowy sukces miał Jarosław Wilusz, który rozegrał kapitalne spotkanie.

Początek meczu był wyrównany do stanu 11:9, ale końcówka kwarty otwarcia należała już do przyjezdnych, którzy zdobyli 11 punktów z rzędu (11:20). W drugiej odsłonie goście utrzymywali kilkupunktową przewagę, a największa różnica miała miejsce w 19. minucie, kiedy to zrobiło się 26:37. Do przerwy na tablicy wyników było 30:37.

Po zmianie stron Sudety szybko odrobiły stratę do rywali i w 24. minucie objęli prowadzenie 43:42, a chwilę później 46:42. Jeszcze w trzeciej odsłonie to jeleniogórzanie wypracowali sobie przewagę 11 punktów (58:47), a przed decydującą kwartą było 58:51. W ostatniej części gry rywale nie odpuszczali, ale byli w stanie zbliżyć się co najwyżej na 4 "oczka" i mecz zakończył się wynikiem 75:68.

Z przekroju całego spotkania na wyróżnienie zasłużył zdecydowanie Jarosław Wilusz, który oprócz 24 punktów na koncie, zgromadził 16 zbiórek (w tym 13 w obronie). Po 3 przechwyty zaliczyli Damian Ostrowski i Łukasz Niesobski.

W tabeli gr. D II ligi Sudety z dorobkiem 8 zwycięstw i 8 porażek są na 7. miejscu. Śląsk zajmuje 9. lokatę. W następnej kolejce jeleniogórzanie zagrają na wyjeździe z Basketem Nysa.

KS Sudety Jelenia Góra - Exact Systems Śląsk Wrocław 75:68 (11:20, 19:17, 28:14, 17:17)

Sudety: Wilusz 24 (16 zbiórek), Minciel 16, Ł. Niesobski 15, Tymiński 7, R. Niesobski 5, D. Ostrowski 4, Najman 4, Walaszek.
Śląsk: Styczeń 28, Garwol 10, Siembiga 9, Bereszyński 8, Kania 6, Azimka 2, Dominiak 2, Jadaś 2, Głodek 1, Mindowicz.