Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 4333
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dzień frankofoński w ZSO nr 1

Piątek, 24 lutego 2012, 8:18
Aktualizacja: 11:15
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Dzień frankofoński w ZSO nr 1
Fot. Petr
Piosenki francuskie, degustacja francuskich przysmaków, pokaz mody, występy taneczne, a w finale przedstawienie teatralne po francusku – oto jak obchodzono wczoraj w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze „Dzień frankofoński”. – Chcemy tu, w naszej szkole, uzmysławiać uczniom, jak wiele ma do zaoferowania kultura frankofońska – mówi Magdalena Zielińska, organizatorka.

Podczas wczorajszego „Dnia frankofońskiego” w jeleniogórskim ZSO nr 1 nie zabrakło występów tanecznych z menuetem włącznie, popularnych piosenek francuskich, przysmaków takich jak sery pleśniowe i smażone w panierce, francuskich ciast i ciasteczek, jak również przedstawienia teatralnego po francusku.

Przeboje La Fee, Gadoue i Aicha wykonali Julia Żywicka, uczniowie klasy III GC oraz Michał Klementowski, z kolei pieśń Serge’a Gainsbourga – Kamil Prusakowski. Na zakończenie imprezy przemówił Michel Imbert, przedstawiciel Ambasady Francuskiej.

– „Dzień frankofoński” zorganizowaliśmy już po raz trzeci. Po co? Bo chcemy tu, w naszej szkole uzmysławiać uczniom, że język francuski fajny jest! No i, rzecz jasna, jak wiele ma do zaoferowania kultura frankofońska – różnorodna, niemal liryczna i bez wątpienia taka, której warto poświęcić nieco więcej uwagi. Jestem niezmiernie zadowolona, że po raz drugi z kolei był tu z nami Michel Imbert, bardzo ceniący sobie naszą imprezę – podsumowuje Magdalena Zielińska, nauczycielka języka francuskiego w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group