Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 9412
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Dzień Flagi na szlaku

Sobota, 4 maja 2019, 8:07
Aktualizacja: Niedziela, 5 maja 2019, 6:04
Autor: WAC
Powiat: Dzień Flagi na szlaku
Fot. użyczone
W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2.05) dzieci ze świetlicy wiejskiej z Janowic Wielkich dały przykład, jak można okazywać patriotyzm. W ramach akcji „Śmieci skrzydeł nie mają” dzieci ze świetlicy wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich sprzątały drogę do schroniska „Perła Zachodu”.

Dzieci pod opieką Krystyny Pisarskiej już kilkakrotnie brały udział w organizowanej przez ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego akcji „Śmieci skrzydeł nie mają”. 2 maja znów poszły na szlak. Tym razem nie tylko z orłem przednim – symbolem akcji, ale także z flagami naszego kraju. Jak zwykle z wielkim zaangażowaniem i z wielką radością zadbały o to, żeby śmieci znalazły się tam, gdzie powinny, a nie na trawie czy ścieżce. Na pamiątkę akcji na Schronisku „Perła Zachodu” została zamontowana specjalna tabliczka edukacyjna z orłem przednim, który namawia turystów: „Śmieci skrzydeł nie mają" – znieś swoje śmieci na dół, tam posegreguj i wrzuć do odpowiednich pojemników.
 
Akcje realizowane są od wiosny 2018 roku. Orły przednie można już spotkać w Karkonoszach (Samotnia i Strzecha Akademicka), Górach Suchych (Andrzejówka), Beskidzie Śląskim (Klimczok i Szyndzielnia), Górach Stołowych (Szczeliniec), Rudawach Janowickich (Szwajcarka), Górach Izerskich (Chatka Górzystów, Stacja Orle, Wysoki Kamień). Akcje „Śmieci skrzydeł nie mają" wspiera Koalicja Recykling Górom. W jej skład wchodzą organizacje pozarządowe, szkoły, samorządy, media, górscy przewodnicy i miłośnicy gór. W tym roku do Koalicji przyłączyły się już Fundacja PlasticsEurope Polska, Fundacja ProKarton, Enviropol i Asekol Organizacja Odzysku.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
607
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Koncert na szóstkę
 
Kilometry
Teraz miną się dwa pociągi
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group