Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3120
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień Dziecka w Teatrze Zdrojowym

Wtorek, 31 maja 2016, 14:36
Aktualizacja: 14:38
Autor: Jel
Jelenia Góra: Dzień Dziecka w Teatrze Zdrojowym
Fot. Archiwum Teatru
Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze w środę (1.06) z okazji Dnia Dziecka, zaprasza o godz. 9.30 oraz o 11.00 na spektakl pt. "Porwanie kaczątek, kryminalna opowieść dla najmłodszych" w reżyserii Bogdana Nauki, a w niedzielę (5.06) o godz. 14.00 i 16.00 na premierę pt. „Coś na ząb” w reżyserii Michała Derlatki.

„Porwanie Kaczątek, kryminalna opowieść dla najmłodszych” Gyula Urbana w reżyserii Bogdana Nauki to bajka detektywistyczna dla najmłodszych widzów. Jest historią śledztwa prowadzonego przez detektywa Lisa w sprawie tajemniczego zniknięcia kaczątek. Równoległe śledztwo, wspólnie z widzami, prowadzi Jamnik, ale kto znajdzie porywacza i kto nim jest, to największa tajemnica tego spektaklu. „Porwanie Kaczątek” to przedstawienie o poszukiwaniu prawdy i o tym jak łatwo ulegamy pozorom. Utrzymane w barwnej konwencji nawiązuje do najlepszych tradycji teatru lalek.

Obsada: Dorota Bąblińska- Korczycka, Dorota Fluder, Katarzyna Morawska,
Lidia Lisowicz, Sławomir Mozolewski, Jacek Maksimowicz, Radosław Biniek, Sylwester Kuper.

Natomiast „Coś na ząb” wg „Karius og Bakterus” Thorbjørna Egnera w reżyserii Michała Derlatki jest historią, napisaną przez norweskiego pisarza o dwóch trollach żyjących w ustach chłopca, który nie należał do czyścioszków myjących zbyt często zęby, będąc jednocześnie wielkim miłośnikiem słodyczy. Proste, dydaktyczne przesłanie powiastki połączone z atrakcyjną formą przekazu spowodowały, że „Karius i Baktus” stała się nie tylko ulubiona lekturą skandynawskich dzieci, ale także doczekała się wielu tłumaczeń, adaptacji teatralnych i filmowych. Jeleniogórskie przedstawienie, niezwykle barwne, posługujące się sugestywnymi środkami wyrazu scenicznego jest adresowane do widzów od trzech lat.

Obsada: Diana Jonkisz, Radosław Biniek, Sylwester Kuper, Rafał Ksiądzyna, Sławomir Mozolewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group