Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7410
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień Dawcy Szpiku w Ekonomie

Piątek, 3 listopada 2017, 6:51
Autor: Ekonom
Jelenia Góra: Dzień Dawcy Szpiku w Ekonomie
Fot. Użyczone/Ekonom
W Zespole Szkół Ekonomiczno–Turystycznych odbyła się rejestracja dawców komórek macierzystych. Wydarzenie zorganizowane było w ramach Dolnośląskiej Komórkomanii, akcji prowadzonej przez Fundację DKMS.

Wydarzenie poprzedziły wykłady szkolnego organizatora Dnia Dawcy Szpiku dla pełnoletnich uczniów szkoły, na których młodzież dowiedziała się, dlaczego dobrze jest pomóc, jakie mity funkcjonują w społeczeństwie odnośnie pobierania komórek macierzystych oraz jakie są procedury i wymagania obowiązujące ewentualnych dawców.

Wszystkie materiały zostały dostarczone przez fundację, więc w razie jakichkolwiek wątpliwości (a było ich trochę) konsultant służył radą telefonicznie. Zainteresowanie uczniów było duże; nie wszyscy jednak mogli się zarejestrować, gdyż niektóre choroby czy przyjmowanie określonych leków wykluczają możliwość zostania dawcą. W ZSE-T zarejestrowano 22 potencjalnych dawców, a młodsi uczniowie żałowali, że jeszcze nie mogą wziąć udziału w akcji.

Fundacja DKMS Polska – Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska to działająca od 2008 roku, największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i blisko 1 151 000 (lipiec 2017) potencjalnych Dawców szpiku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group