Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6597
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień Czytelnika ze Szmigrodzką

Piątek, 7 grudnia 2018, 7:42
Aktualizacja: Sobota, 8 grudnia 2018, 6:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dzień Czytelnika ze Szmigrodzką
Fot. Przemek Kaczałko
W Książnicy Karkonoskiej świętowano Dzień Czytelnika śpiewająco. Była to okazja do zapoznania się z kilkoma z wielu talentów Agaty Szmigrodzkiej, która zawsze podkreśla, że z urodzenia jest warszawianką, ale z wyboru jeleniogórzanką.

Na początek spotkania z Czytelnikami, przybyłych gości przywitał nowy/stary dyrektor Książnicy Karkonoskiej Marcin Zawiła. Następnie otwarto wystawę Agaty Szmigrodzkiej "Pastelowe wariacje na temat...". Dzieła artystki można oglądać w galerii na III piętrze do 4 stycznia 2019 r.

Po wystawie przybyli goście udali się do sali konferencyjnej, gdzie zaplanowano koncert "PS, czyli miłość po...". Było to znakomite połączenie poezji śpiewanej z promocją książki "Tańcerka" Agaty Szmigrodzkiej, która pomiędzy utworami czytała fragmenty swojej najnowszej publikacji. Co ciekawe, poza wersją papierową można też nabyć audiobook, w którym lektorką jest sama autorka, co nieczęsto zdarza się w tym fachu.

W koncercie wystąpili:
Agata Szmigrodzka (czytanie)
Wojciech Michalski i Zbigniew Stefański (gitara, wokal)
Wojciech Maziakowski (gitara basowa).

Agata Szmigrodzka – kobieta niebanalna: artystka, malarka, filozofka, pisarka, poetka, scenografka, instruktorka tańca orientalnego i flamenco. „Tańcerka” to jej 4. książka. Jak napisała Hanna Mikuła: „Tańcerka” to opowieść z pogranicza tego, co namacalne, wręcz fizjologiczne i tego, co oniryczne. To opowieść o łamaniu stereotypów i upartym dążeniu do celu. To historia o budowaniu siebie, o uczuciach, potrzebie miłości, akceptacji i zrozumienia, o budowaniu relacji międzyludzkich o wielkiej energii i sile oraz o ich braku i dystansie do otaczającego świata, o złudzeniach i trafianiu na mur nie do przebicia. W tym tyglu ludzkich namiętności i doznań autorka ukryła ważne przesłanie dotyczące tworzenia we współczesnym świecie.

Twoja reakcja na artykuł?

5
45%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
55%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group