Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 4707
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień Bezpieczeństwa w Jelfie

Piątek, 19 czerwca 2015, 13:51
Aktualizacja: Sobota, 20 czerwca 2015, 8:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dzień Bezpieczeństwa w Jelfie
Fot. Przemo
Festyn edukacyjny z udziałem jeleniogórskiej policji, straży pożarnej, a także firm branży bhp odbył się wczoraj (18.06) na terenie Zakładu Farmaceutycznego Jelfa. – Pierwszy raz organizujemy taki event, który nazwaliśmy Dniem Bezpieczeństwa w naszej firmie – powiedział kierownik działu bhp i ochrony środowiska w firmie Jelfa Bogusław Skrzyszowski.

- Pomysłodawcą imprezy jest moja koleżanka z działu Dorota Bartoszko, która przekonała nas do tej idei. Jest w tej chwili moda na różnego rodzaju miękkie szkolenia praktyczne, stąd chcemy wyposażyć naszych pracowników w praktyczną wiedzę – dodał B. Skrzyszowski.

Główną ideą tego przedsięwzięcia jest wyposażenie pracowników w wiedzę praktyczną, która pozwoli im zachować się w różnych sytuacjach, jak np. napad, rozbój, kradzież, atak psa, ale również mamy okazję zobaczyć pokaz rozcinania samochodu i wydobywania osób, który prezentuje Ochotnicza Straż Pożarna z Sobieszowa. W festynie na terenie zakładu przy ul. Wincentego Pola wzięła też udział Karkonoska Grupa GOPR, która szkoliła pracowników z pierwszej pomocy, a także przekazywała informacje o tym, jak przygotować się na wyprawę w góry. Atrakcje dla pracowników przygotowała Fabryka Formy, firmy 3M oraz STS opowiadały o stosowaniu środków ochrony indywidualnej, były też quizy i zajęcia praktyczne.

Czy tego typu inicjatywy są potrzebne w zakładach pracy? - Jak najbardziej. To, co obserwujemy na festynie ma odzwierciedlenie w naszej pracy – oceniła Brygida Dziedzic, która stwierdziła ponadto, że chętnie zapisze się na szkolenie z samoobrony dla pań, prowadzone przez jeleniogórską policję

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group