Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3179
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: Dzielni dawcy płynu życia

Wtorek, 1 grudnia 2009, 16:47
Aktualizacja: 16:48
Autor: Ania
KOWARY: Dzielni dawcy płynu życia
Fot. Ania
Trzydzieści siedem osób uczestniczyło w akcji krwiodawstwa zorganizowanej dziś na terenie plebani przy kościele NMP w Kowarach. Z potrzebującymi podzielili się swoją krwią głównie młodzi ludzie, w większości uczniowie miejscowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Lema.

Była to już kolejna zbiórka krwi, które organizują proboszcz parafii ojciec Ignacy Tomaszewski oraz nauczyciel z ZSO w Kowarach, Jarosław Kotliński.

– Młodzież bardzo chętnie dzieli się tym bezcennym darem, także wielu absolwentów z naszej szkoły deklaruje, że regularnie uczestniczy w tego typu akcjach – mówi Jarosław Kotliński. Potwierdzają to także licealiści. Wielu z nich podkreślało, że udział w akcji jest dla nich powinnością.

– Być może kiedyś my będziemy potrzebowali krwi – mówili. Wśród młodych krwiodawców znalazł się także nieco starszy pan: Adam Dominiak, który tym bezcennym płynem dzieli się od 18 lat – Oddawanie krwi to naprawdę nic strasznego – podkreślał.

W 2010 roku odbędą się kolejne tego typu akcje. Pierwsza zostanie przeprowadzona drugiego marca. Zbiórkę krwi przeprowadzali pracownicy z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Wszystkie osoby, oddające krew bezpłatnie uczestniczyły w badaniach, które normalnie kosztują kilkaset złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
359
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group