Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8737
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/REGION: Dzielenie łupów: Borys europosłem

Wtorek, 9 czerwca 2009, 8:09
Aktualizacja: Środa, 10 czerwca 2009, 8:09
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/REGION: Dzielenie łupów: Borys europosłem
Kampania Piotra Borysa w Sulikowie. Plakaty z podobizną kandydata zawisły nawet w niewielkich miejscowościach.
Fot. TEJO
Nie znalazł się w gronie wygranych po podaniu wstępnych wyników. Teraz już wiadomo, że wejdzie do Europarlamentu. Wicemarszałek Sejmiku Dolnośląskiego Piotr Borys (PO) osiągnął cel. Z okręgu dolnośląskiego „awansował” także Ryszard Legutko z Prawa i Sprawiedliwości i Jacek Protasiewicz z PO. Posadę zachowała Lidia Geringer d’Oedenberg z SLD.

Prawie 21 procent wyborców z terenu byłego województwa jeleniogórskiego poszło do urn w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. W Jeleniej Górze na Platformę Obywatelską głosowało 10205 osób, Prawo i Sprawiedliwość poparło 3825 wyborców. 2680 postawiło na kandydatów Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Unii Pracy. 615 było za Polskim Stronnictwem Ludowym, Partię Demokratyczną – Centrolewicę poparło 441 mieszkańców, Unię Polityki Realnej – 263, Samoobronę – 207, Prawicę RP - 140. „Kanapowy” wynik odnotowały Libertas (136 głosów) oraz Polska Partia Partia Pracy (136).

Najwięcej powyborczych stresów przeżył Piotr Borys, rodem z Lubina, wicemarszałek Sejmiku Dolnośląskiego. Że wejdzie do Europarlamentu, okazało się dopiero wczoraj. Wcześniej sondaże nie wskazywały na „awans” samorządowca, który pracował bardzo aktywnie na swój sukces, również w Jeleniej Górze, gdzie pokazywał się znacznie częściej od innych kandydatów.

– Nie zamierzam zrezygnować z działalność na rzecz regionu. Otworzę biuro poselskie w każdym powiecie. Będę otwarty na projekty i pomysły – mówił przed wyborami dzisiejszy europoseł. Czy spełni obietnicę?

Spośród dolnośląskich kandydatów do Europarlamentu wszedł także Jacek Protasiewicz z PO, któremu wielu jeleniogórzan miało za złe niemal zerową aktywność w regionie. Do Brukseli pojadą również Ryszard Legutko z PiS oraz Lidia Geringer d’Oedenberg z SLD.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
188
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
24%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group