Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5983
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzielą pieniądze na sport oraz rekreacyjne inwestycje

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 31 stycznia 2012, 10:09
Aktualizacja: 10:29
Autor: UM
Wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Jerzy Łużniak oraz prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła omówili sprawy związane z podziałem środków na sport, turystykę i kulturę.

J. Łużniak poinformował o wydatkowaniu kwoty 800 tys. zł z przeznaczeniem na organizację imprez w różnych powiatach i gminach dolnośląskich. Zastrzegł, że to jest tylko część środków, bo dofinansowanie przeróżnych działań odbywa się także w innym trybie.

– Dotyczy to, między innymi, Biegu Piastów, którego kolejna edycja odbywa się wprawdzie w roku 2012, ale przecież działania i koszty przygotowań dotyczą roku 2011 i ta impreza jest wspierana wcześniej. Z innej puli natomiast dofinansowywany jest m.in. Puchar Świata w narciarstwie, jaki planowany jest w połowie lutego br. w Szklarskiej Porębie, czy Tour de Pologne, który przez dwa dni będzie w tym roku promował Jelenią Górę i jej najbliższe okolice. To wielkie imprezy i ich ranga promocyjna jest daleko szersza – powiedział Jerzy Łużniak.

Marcin Zawiła z kolei podkreślił, że po pierwszej turze podziału środków na sport, skierowanej do klubów sportowych (800 tys. zł, o czym szczegółowo informowaliśmy w ub. tygodniu), nastąpią dalsze podziały, w tym na organizację imprez sportowych. – Ogólna kwota wydatków Jeleniej Góry na sport i rekreację jest jednak nieporównanie wyższa, bo jeśli doliczymy do tego koszty przebudowy stadionu (tylko w 2012 r. ponad 15 mln zł), czy budowy hali przy ZST „Mechanik” oraz kontynuację realizacji całego programu rozbudowy sieci ścieżek rowerowych, to tak szacowana kwota przekroczy 20 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~+/- 31-01-2012 17:31
HAHAHA WŁODARZE BEDA KASKA DZIELIC A NA KONIEC DADZA SOBIE PREMIE I BAL ZROBIA HAHAHAHA ZENADA JAK W WARSZAWIE NA WIEJSKIEJ,TEN SAM CHŁAM
~www 31-01-2012 17:58
O widzę, że mój przedmówca to klasyczny maruda. Takiemu to nigdy nic nie pasuje. Jeśli miasto inwestuje w sport i rekreacje to żle, jeśli nie inwestuje to też żle !!! No i jeszcze teoria spisku !!! Oni nas okradną. Klasyczny przypadek człowieka chorego psychicznie. Pozdrawiam i życzę zdrowia.
~ 31-01-2012 21:36
@ www ! Chorym psychicznie jest ten,który uważa,że taka kwota /czytaj-ochłapy/ wystarczy na pokrycie choćby znikomych potrzeb TURYSTYCZNEGO REGIONU!! Z 424 mln(!!!)budżetu przeznaczyć ZALEDWIE 50mln na sport i turystykę?!!!!! Łużniak może mieć to w du..e,ale Zawiła...Kolejny przykład d...lizmu ratusza!!! Potrzebny PRĘGIERZ w rynku...Ale GRAJDOŁ...
Prystrom Robert 1-02-2012 1:53
A ja mam pytanie, czy tak jak to często bywa rozmowa panów odbyła się w Ścięgnach u partyjnego bossa z miasteczka zabitego dechami? W siedzibie ich koła partyjnego Środowiskowo "coś tam coś tam" Biznesowego? Czy może kręcił się przy tym pan Grodziński? Bo jak tak, to może w końcu ustalili oni termin i miejsce w którym spotkają się ze mną na debacie. Temat debaty: Sport, inwestycje na rekreacje - dlaczego wodzowie PO robią to tak źle i jak to zmienić! Czekam na Was Panowie! Nie kryjcie się po krzakach. Nie uda się ukryć. Czas się rozliczyć z nieudolnego szafowania frazesami i obietnicami bez pokrycia. Sprawdzamy!!! Czas płynie. Tik - tak, tik - tak. DEBATA!!! Kiedy i gdzie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group