Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 4787
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dzielą pieniądze na sport oraz rekreacyjne inwestycje

Wtorek, 31 stycznia 2012, 10:09
Aktualizacja: 10:29
Autor: UM
Wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Jerzy Łużniak oraz prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła omówili sprawy związane z podziałem środków na sport, turystykę i kulturę.

J. Łużniak poinformował o wydatkowaniu kwoty 800 tys. zł z przeznaczeniem na organizację imprez w różnych powiatach i gminach dolnośląskich. Zastrzegł, że to jest tylko część środków, bo dofinansowanie przeróżnych działań odbywa się także w innym trybie.

– Dotyczy to, między innymi, Biegu Piastów, którego kolejna edycja odbywa się wprawdzie w roku 2012, ale przecież działania i koszty przygotowań dotyczą roku 2011 i ta impreza jest wspierana wcześniej. Z innej puli natomiast dofinansowywany jest m.in. Puchar Świata w narciarstwie, jaki planowany jest w połowie lutego br. w Szklarskiej Porębie, czy Tour de Pologne, który przez dwa dni będzie w tym roku promował Jelenią Górę i jej najbliższe okolice. To wielkie imprezy i ich ranga promocyjna jest daleko szersza – powiedział Jerzy Łużniak.

Marcin Zawiła z kolei podkreślił, że po pierwszej turze podziału środków na sport, skierowanej do klubów sportowych (800 tys. zł, o czym szczegółowo informowaliśmy w ub. tygodniu), nastąpią dalsze podziały, w tym na organizację imprez sportowych. – Ogólna kwota wydatków Jeleniej Góry na sport i rekreację jest jednak nieporównanie wyższa, bo jeśli doliczymy do tego koszty przebudowy stadionu (tylko w 2012 r. ponad 15 mln zł), czy budowy hali przy ZST „Mechanik” oraz kontynuację realizacji całego programu rozbudowy sieci ścieżek rowerowych, to tak szacowana kwota przekroczy 20 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group