Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 5944
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dzielą je dwa pokolenia, połączyła sztuka

Piątek, 13 stycznia 2012, 14:14
Aktualizacja: 19:05
Autor: Es
Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na wernisaż prac tkackich Reginy Wieżan–Siemiańskiej. Wydarzenie (8 lutego) połączone zostanie z koncertem jeleniogórskiej sopranistki Anny Patrys–Trajnowicz.

Regina Wieżan-Siemiańska to znakomita i wybitna artystka, śpiewaczka, plastyczka, kobieta o nieprzeciętnej charyzmie i osobowości. Przez lata związana była z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Moniuszki, gdzie nauczała śpiewu. Jest absolwentką Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Tkactwo zaczęła uprawiać w 1974 roku, dekorując swój nowy dom. W 1983 uzyskała uprawnienia do wykonywania zawodu artysty plastyka przyznane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. Od 1999 r. Należy do Centrum Artystów Tkaczy ,,Artemision" .

Wystawa prac Reginy Wieżan-Siemianowskiej połączona zostanie z uroczystym koncertem w wykonaniu sopranistki Anny Patrys–Trajnowicz. W programie koncertu - pieśni "Frauen Liebe und Leben" R.Schumanna
Obie artystki łączy pasja sztuki, choć dzielą je dwa pokolenia. Początek - 8 lutego o godz. 17 w Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Długiej 1 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group