Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9240
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dziękowali za jelenie

Czwartek, 19 czerwca 2008, 12:53
Aktualizacja: Piątek, 20 czerwca 2008, 7:41
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dziękowali za jelenie
Fot. TEJO
Najmłodsi jeleniogórzanie, którzy wykonali stojące w ratuszu figury herbowego symbolu miasta, zostali w czwartek przyjęci przez prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego. Szef miasta podziękował dzieciom i nauczycielom za wkład pracy w tak nietypowe pamiątki.

Prezydent Obrębalski uhonorował specjalnym dyplomem pomysłodawczynię całej akcji Annę Ragiel, wiceprzewodniczącą rady miasta. Stosowne podziękowania, foldery oraz pamiątkowe dukaty „jelenie” dostały także dyrekcje szkół i przedszkoli, których uczniowie oraz podopieczni włożyli wiele wysiłku w wykonanie rozmaitych jelonków.

– To bardzo nietypowe i miłe uczczenie jubileuszu 900-lecia miasta – mówił do wszystkich szef Jeleniej Góry. – Sam zostałem obdarowany takim jelonkiem. Stoi on w moim sekretariacie, panie sekretarki nawet go nazwały – usłyszeli zgromadzeni od prezydenta. Jak? Tego Marek Obrębalski nie chciał zdradzić.

Spotkanie stało się okazją do luźnej dyskusji z prezydentem. Wspomniał, że sam jest z urodzenia jeleniogórzaninem. – Skończyłem Szkołę Podstawową nr 1. Dziś tam jest gimnazjum. A wcześniej chodziłem do przedszkola przy ul. Kraszewskiego. Dojeżdżaliśmy tam tramwajem – mówił Marek Obrębalski.

Szef miasta ugościł wszystkich piernikami jeleniogórskimi z cukierni Mrugałów. – To nie są eksponaty, proszę się częstować – zachęcał. Pierniki, bardzo smaczne, z lukrowanym ratuszem na wierzchu, szybko zostały zmiecione z talerzy.

Podczas uroczystości jelenia dostała również redakcja Jelonki. To urocza Figurka wykonana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kopernika z Cieplic. Tą drogą raz jeszcze dziękujemy za wyróżnienie. Jelonek stanie w honorowym miejscu w naszej siedzibie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1266
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group