Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3633
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziękowali za jelenie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 19 czerwca 2008, 12:53
Aktualizacja: Piątek, 20 czerwca 2008, 7:41
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Najmłodsi jeleniogórzanie, którzy wykonali stojące w ratuszu figury herbowego symbolu miasta, zostali w czwartek przyjęci przez prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego. Szef miasta podziękował dzieciom i nauczycielom za wkład pracy w tak nietypowe pamiątki.

Prezydent Obrębalski uhonorował specjalnym dyplomem pomysłodawczynię całej akcji Annę Ragiel, wiceprzewodniczącą rady miasta. Stosowne podziękowania, foldery oraz pamiątkowe dukaty „jelenie” dostały także dyrekcje szkół i przedszkoli, których uczniowie oraz podopieczni włożyli wiele wysiłku w wykonanie rozmaitych jelonków.

– To bardzo nietypowe i miłe uczczenie jubileuszu 900-lecia miasta – mówił do wszystkich szef Jeleniej Góry. – Sam zostałem obdarowany takim jelonkiem. Stoi on w moim sekretariacie, panie sekretarki nawet go nazwały – usłyszeli zgromadzeni od prezydenta. Jak? Tego Marek Obrębalski nie chciał zdradzić.

Spotkanie stało się okazją do luźnej dyskusji z prezydentem. Wspomniał, że sam jest z urodzenia jeleniogórzaninem. – Skończyłem Szkołę Podstawową nr 1. Dziś tam jest gimnazjum. A wcześniej chodziłem do przedszkola przy ul. Kraszewskiego. Dojeżdżaliśmy tam tramwajem – mówił Marek Obrębalski.

Szef miasta ugościł wszystkich piernikami jeleniogórskimi z cukierni Mrugałów. – To nie są eksponaty, proszę się częstować – zachęcał. Pierniki, bardzo smaczne, z lukrowanym ratuszem na wierzchu, szybko zostały zmiecione z talerzy.

Podczas uroczystości jelenia dostała również redakcja Jelonki. To urocza Figurka wykonana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kopernika z Cieplic. Tą drogą raz jeszcze dziękujemy za wyróżnienie. Jelonek stanie w honorowym miejscu w naszej siedzibie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

piipi 19-06-2008 13:28
...lasy jelonkowe sa bez jeleni,ale ich nie brakuje...w Jelonce !!.
piipi 19-06-2008 15:14
...~Piipi,..jelonka juz dla Redakcji podarowala,aby Wam SZCZESCIE przyniosl .
~HankaOdRumcajsa. 19-06-2008 21:43
A były jelonki w podjelonkowych lasach, oj były... Dopóki mój Rumcajs nie pojawił się w nich z synkiem Cypiskiem... Pozostały po nich tylko wypatroszone ryjki zawieszone na ścianach w naszej chałupce...
~Anna 19-06-2008 22:24
Najważniejsze ,że dzieci były zadowolone.Ja też uważam ,że na jelonka nasza droga redakcja zasłużyła.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group