Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 9298
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dzięki współpracy – monitoring i lepsze komisariaty

Piątek, 21 listopada 2008, 13:49
Aktualizacja: Sobota, 22 listopada 2008, 8:24
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dzięki współpracy – monitoring i lepsze komisariaty
Fot. TEJO
Kilka milionów złotych będzie warta przebudowa i modernizacja kilku komisariatów policji na Dolnym Śląsku, która zostanie częściowo sfinansowana z budżetu gmin, a częściowo z funduszy europejskich. Ich włodarze dziś podpisali stosowne porozumienie z szefem dolnośląskiej policji insp. Zbigniewem Maciejewskim w obecności komendanta głównego policji insp. gen. Andrzeja Matejuka.

– Bez współpracy samorządów z policją stan bezpieczeństwa w regionie na pewno byłby dużo gorszy – podkreślił Andrzej Matejuk gratulując podpisanego porozumienia. Podkreślił, że kooperacja na tak szeroką skalę na Dolnym Śląsku jest pierwszą tego typu w Polsce. W ceremonii podpisania, dokonanego srebrnym piórem marki Waterman, uczestniczył także insp. Zbigniew Ciosmak, komendant miejski policji w Jeleniej Górze.

Dzięki funduszom pozyskanym z unijnego projektu „Poprawa standardu infrastruktury bezpieczeństwa, jako element wzmocnienia potencjału turystycznego Dolnego Śląska”, zostaną wyremontowane komisariaty i założone monitoringi wizyjne w kilku miastach województwa dolnośląskiego. W powiecie jeleniogórskim będzie to Szklarska Poręba, w dawnym województwie jeleniogórskim – Lubawka, a w Jeleniej Górze – Komisariat II Policji w Cieplicach.

Tam także zostanie założony monitoring. Jak powiedział jeden z sygnatariuszy porozumienia, prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski, cała inwestycja wpisze się w już planowany program objęcia monitoringiem wizyjnym centrum uzdrowiska.

Teraz samorządowcy przystąpią do technicznych spraw związanych ze znalezieniem wykonawców, którzy w przyszłym roku rozpoczną prace. Efekty podpisane dziś porozumienia zobaczymy kilka miesięcy później.

Insp. gen. Andrzej Matejuk podkreślił, że pieniędzy na ogólnie pojętą poprawę bezpieczeństwo będzie więcej. A to w związku z centralnie zaplanowanymi środkami na wymianę radiowozów policyjnych. Złotówki, które do tej pory były na to przeznaczone, będą mogły być wydane na inne cele służące zapewnieniu bezpieczeństwa społecznościom lokalnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
606
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Koncert na szóstkę
 
Kilometry
Teraz miną się dwa pociągi
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group