Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 6571
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dzięki współpracy – monitoring i lepsze komisariaty

Piątek, 21 listopada 2008, 13:49
Aktualizacja: Sobota, 22 listopada 2008, 8:24
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dzięki współpracy – monitoring i lepsze komisariaty
Fot. TEJO
Kilka milionów złotych będzie warta przebudowa i modernizacja kilku komisariatów policji na Dolnym Śląsku, która zostanie częściowo sfinansowana z budżetu gmin, a częściowo z funduszy europejskich. Ich włodarze dziś podpisali stosowne porozumienie z szefem dolnośląskiej policji insp. Zbigniewem Maciejewskim w obecności komendanta głównego policji insp. gen. Andrzeja Matejuka.

– Bez współpracy samorządów z policją stan bezpieczeństwa w regionie na pewno byłby dużo gorszy – podkreślił Andrzej Matejuk gratulując podpisanego porozumienia. Podkreślił, że kooperacja na tak szeroką skalę na Dolnym Śląsku jest pierwszą tego typu w Polsce. W ceremonii podpisania, dokonanego srebrnym piórem marki Waterman, uczestniczył także insp. Zbigniew Ciosmak, komendant miejski policji w Jeleniej Górze.

Dzięki funduszom pozyskanym z unijnego projektu „Poprawa standardu infrastruktury bezpieczeństwa, jako element wzmocnienia potencjału turystycznego Dolnego Śląska”, zostaną wyremontowane komisariaty i założone monitoringi wizyjne w kilku miastach województwa dolnośląskiego. W powiecie jeleniogórskim będzie to Szklarska Poręba, w dawnym województwie jeleniogórskim – Lubawka, a w Jeleniej Górze – Komisariat II Policji w Cieplicach.

Tam także zostanie założony monitoring. Jak powiedział jeden z sygnatariuszy porozumienia, prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski, cała inwestycja wpisze się w już planowany program objęcia monitoringiem wizyjnym centrum uzdrowiska.

Teraz samorządowcy przystąpią do technicznych spraw związanych ze znalezieniem wykonawców, którzy w przyszłym roku rozpoczną prace. Efekty podpisane dziś porozumienia zobaczymy kilka miesięcy później.

Insp. gen. Andrzej Matejuk podkreślił, że pieniędzy na ogólnie pojętą poprawę bezpieczeństwo będzie więcej. A to w związku z centralnie zaplanowanymi środkami na wymianę radiowozów policyjnych. Złotówki, które do tej pory były na to przeznaczone, będą mogły być wydane na inne cele służące zapewnieniu bezpieczeństwa społecznościom lokalnym.

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group