Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6428
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzięki interwencji mieszkanki sprawca został ukarany za wypalanie kabli

Piątek, 9 lipca 2021, 6:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Dzięki interwencji mieszkanki sprawca został ukarany za wypalanie kabli
Fot. Czytelniczka
Dzięki czujności naszej Czytelniczki strażnikom miejskim udało się ująć na gorącym uczynku mężczyznę, który na terenie ośrodka Rakownica wypalał kable elektryczne.
Kilka dni temu idąc rano na spacer z psem, na terenie dawnego ośrodka Rakownica, zauważyłam jak pewien pan bezczelnie, w biały dzień, nie dość, że postanowił się pozbyć swoich śmieci w miejscu publicznym, to jeszcze wpadł na pomysł natychmiastowego ich spalenia – mówi pani Julia. - Nie wiem co to były za śmieci, ale podejrzewam, że mogła być to papa bitumiczna, gdyż pozostałości po spalaniu takowej widziałam tam już wcześniej. Być może ten ktoś robi to w tym miejscu regularnie. Oczywiście w tej sytuacji natychmiast wezwałam odpowiednie służby i pani przyjmująca zgłoszenie poinformowała mnie, że zostanie wysłany patrol. Czy tak się jednak stało i czy delikwent został ukarany, nie mam pojęcia. Podałam też numery rejestracyjne pojazdu, zidentyfikowanie tego człowieka było więc możliwe.

Jak podkreśla Artur Chmielewski z jeleniogórskiej straży miejskiej - reakcja naszej Czytelniczki jest godne pochwały.

Siły kadrowe straży miejskiej są ograniczone i wiadomo, że nie możemy być wszędzie tam gdzie dochodzi do złamania przepisów porządkowych - mówi A. Chmielewski. - Dlatego takie sygnały pomagają nam eliminować takie naganne zachowania. Tylko w tym roku na terenie dawnej Rakownicy interweniowaliśmy już 21, a w ubiegłym 40 razy. Większość z tych interwencji dotyczyło nielegalnego wywożenia odpadów i miało miejsce właśnie po zgłoszeniach od mieszkańców. W tym konkretnym przypadku mężczyzna zauważony przez Czytelniczkę Jelonki.com wypalał kable elektryczne. Został przez nasz patrol złapany na gorącym uczynku i ukarany mandatem karnym.

Twoja reakcja na artykuł?

57
66%
Cieszy
10
12%
Hahaha
2
2%
Nudzi
1
1%
Smuci
9
10%
Złości
7
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group