Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3803
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dziecko płakało, pijana babcia spała

Piątek, 5 lutego 2010, 14:08
Aktualizacja: 14:08
Autor: TEJO
Przeraźliwie głośny płacz 13–miesięcznego chłopca pozostawionego na zewnątrz w wózku nie obudził zamroczonej alkoholem babci dziecka, ale zwrócił uwagę przechodzącego w pobliżu policjanta. Kobieta – jeśli okaże się, że stworzyła zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka – może mieć kłopoty.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 14 w Jeleniej Górze. Policjant przechodząc jedną z ulic w mieście usłyszał przeraźliwy płacz dziecka. Choć dziecko krzyczało w niebogłosy, nikt nie reagował przez dłuższy czas.

– Funkcjonariusz postanowił sprawdzić, co się dzieje. Pod domem stał wózek, w którym leżało płaczące niemowlę. W obawie o jego bezpieczeństwo policjant postanowił sprawdzić, gdzie jest opiekunka. Drzwi do mieszkania były uchylone. Na nawoływanie policjanta nikt nie reagował – wyjaśnia podinsp. Edyta Bagrowska z policji.

Policjant wszedł do środka i obudził śpiącą kamiennym snem domniemaną opiekunkę. Była to babcia niemowlaka. W rozmowie z kobietą policjant wyczuł od niej wyraźną woń spirytualiów. Przeprowadzone badanie wykazało w jej organizmie blisko 2 promile.

Ponieważ starsza pani była w sztok pijana, opiekę nad dzieckiem przejęła matka, którą policjanci powiadomili o sytuacji. Jeśli okaże się, że babcia „opiekując się” w takim stanie wnuczkiem, stworzyła zagrożenie dla jego życia i zdrowia, może grozić jej kara do trzech lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group