Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10122
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dzieciństwo w chuście

Poniedziałek, 25 stycznia 2010, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Dzieciństwo w chuście
Fot. rylit
Od listopada zeszłego roku w Jeleniej Górze odbywają się spotkania rodziców noszących swoje dzieci w chuście. Wczoraj chętni do takiego niecodziennego noszenia maluchów rozmawiali w Galerii Czekoladowej.

Moda czy wygoda? Trwają wciąż dyskusje na temat coraz popularniejszej metody transportowania dzieci. Chociaż wielu współczesnych rodziców sądzi, że ten zwyczaj przywędrował do nas z zachodu to taki sposób noszenia niemowląt znany jest od dawien dawna zarówno w Polsce jak i krajach azjatyckich czy afrykańskich.

Dziecko noszone w chuście, która staje się alternatywą dla niewygodnego wózka, przybiera naturalną dla siebie embrionalną pozycję, cały czas ma kontakt z matką, słyszy bicie jej serca. Materiał chusty ochrania dziecko od świata zewnętrznego a bliskość mamy i kołysanie uspakaja i usypia. Chusta jest też wygodą dla matki, która mając dziecko blisko siebie może zając się wykonywaniem innych czynności w domu czy opiekować się innymi dziećmi.

Chociaż wiązanie chusty metody jej użycia nie są skomplikowanymi czynnościami to jednak wymaga to od rodziców pewnej wprawy. Tej podstawowej wiedzy oraz opanowania manualnego wiązania chusty przy różnych sposobach noszenia niemowląt młodzi rodzice mogli nauczyć się podczas wczorajszego spotkania w Galerii Czekoladowej.

Przybyła tam grupa młodych rodziców ze swoimi pociechami, która od bardziej doświadczonych użytkowników chust przejmowała wiedzę teoretyczną oraz doskonaliła czynności manualne związane z użyciem chusty. Rodzice poznali cechy powinna spełniać dobra chusta, jak nie dać się oszukać i nie kupić tanich podróbek. Mogli zobaczyć praktyczny pokaz prawidłowego wiązania chust oraz poznać sposoby noszenia w chuście niemowląt i małych dzieci. Mogli również pod okiem doświadczonej użytkowniczki spróbować swoich sił w praktycznym użyciu chust, początkowo na lalkach, później na swoich dzieciach.

Zapowiedziano kontynuację takich niewątpliwie pożytecznych dla młodych rodziców wydarzeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group