Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8237
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzieciaki z "Dąbrówki" i ODK z wizytą w siedzibie MZK

Poniedziałek, 21 lutego 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 lutego 2006, 14:49
Autor: PK
Jelenia Góra: Dzieciaki z "Dąbrówki" i ODK z wizytą w siedzibie MZK
Fot. MZK
W piątek Miejski Zakład Komunikacyjny w Jeleniej Górze odwiedziły dzieciaki z „Dąbrówki” i Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu. Wizyta tych niecodziennych gości w siedzibie MZK odbyła się w ramach akcji Ferie Zimowe 2005 organizowanej przez Policję.

Jako pierwsi w zajezdni autobusów przy ulicy Wolności pojawili się goście z „Dabrówki”. Podjęto ich z należnymi honorami w sali konferencyjnej, gdzie po krótkim zapoznaniu się z gospodarzami spotkania, których reprezentowali z ramienia MZK Panowie: Leszek Chmielewski, Robert Moskwa i Daniel Błażków dzieci poznały historię komunikacji miejskiej w Jeleniej Górze, a także uzyskały wyczerpujące informacje na temat bezpiecznego korzystania z autobusów MZK. Było czego słuchać – wszak komunikacja miejska w naszym mieście liczy sobie już 130 lat, było też i co oglądać, bo zmiany zachodzące na przestrzeni dekad są uwiecznione w kolekcji wspaniałych modeli, które prezentują wszystkie marki autobusów, tramwajów, a nawet wiaty przystanków autobusowych.
Później młodych ludzi wzięła w obroty Pani Danuta Razmysłowicz z Sekcji Prewencji KMP, która poinstruowała ich jak powinni się zachowywać na drodze w trudnym zimowym okresie, szczególnie teraz gdy podczas ferii nie narzekają na brak wolnego czasu i rozsadza ich nadmiar energii :-).
Po wykładach nadszedł czas na zwiedzanie co spotkało się z owacyjnym przyjęciem dzieci. Nic dziwnego w końcu nie co dzień mają oni możliwość zwiedzić znany w mieście obiekt, obok którego często przechodzą i przejeżdżają. Wycieczka objęła swoją trasą cały teren zakładów MZK dzięki czemu dzieciaki zobaczyły zajezdnię, myjnię, warsztaty, blacharnię i parking autobusów. Na koniec wszyscy otrzymali drobne upominki i miłe spotkanie dobiegło końca, a blisko setka dzieciaków (30 z Dąbrówki, 60 z ODK) z całą pewnością miała udane piątkowe przedpołudnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
475
Nigdy
19%
Rzadko
40%
Czasami
27%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group