Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6807
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzieci zdobiły swoje rowery w Galerii BWA

Poniedziałek, 27 lipca 2015, 8:24
Aktualizacja: Wtorek, 28 lipca 2015, 7:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dzieci zdobiły swoje rowery w Galerii BWA
Fot. Przemek Kaczałko
Galeria Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze w miniony weekend (25–26.07) była miejscem, gdzie dzieci rozwijały swoje umiejętności artystyczne oraz praktyczne, tworząc wyjątkowe ozdoby na rowerach, a także ucząc się m.in. wymiany, czy sklejania dętek.

Dzieci były podzielone na dwie grupy, w sobotę starsza (13-16 lat), a w niedzielę młodsza (7-12). Podczas zajęć nie tylko tworzyły ozdoby rowerowe, ale również mogły zobaczyć, jak ludzie na całym świecie zdobią swoje pojazdy. Poza tym odbywały się projekcje filmów o tematyce rowerowej, jak sprawdzać stan techniczny swojego roweru, a więc przyjemne połączono z pożytecznym. Ku wielkiej radości maluchów, była też okazja na przejażdżkę zabytkową rikszą. - Riksza przyjechała do nas aż z Indonezji. Dzieci miały okazję przejechać się i zrobić pamiątkowe zdjęcia – powiedziała prowadząca zajęcia Magdalena Kościańska.

Podczas warsztatów pt. „Dwa koła i moc wyobraźni” dzieci otrzymały wyjątkowe komiksy o rowerach, nauczyły się kleić dętki. - Pracując w sklepie rowerowym widzimy potrzebę edukacji właśnie w tym kierunku. Część osób, które do nas przychodzi (nawet starsi) nie wiedzą, jak sobie radzić z łyżkami, problem jest również z szybkozamykaczem. To jest jeden z głównych punktów, na które dzieciom zwracamy uwagę, żeby prawidłowo i bezpiecznie mogły się poruszać po drodze – mówił Piotr Węcławski z centrum rowerowego Lindberg z Lubska.

Warsztaty są częścią większego przedsięwzięcia pt. „Miasto nam odpowiada”. Ideą tego projektu jest refleksja nad sztuką miasta, czyli sztuką, która się tworzy w mieście, a jednocześnie sztuką, która jest miastem inspirowana - powiedziała Iwona Makówka, specjalista ds. edukacji w Galerii BWA. - Pomyśleliśmy, że rower to fajna propozycja, bo łączy ekologię, środki transportu i może być środkiem wyrazu artystycznego – dodała przedstawicielka organizatora.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group