Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 10524
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzieci z Głowackiego mają piękny plac zabaw

Czwartek, 9 lipca 2015, 7:14
Aktualizacja: Piątek, 10 lipca 2015, 7:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dzieci z Głowackiego mają piękny plac zabaw
Fot. Przemek Kaczałko
Długo wyczekiwany plac zabaw przy ul. Głowackiego w Jeleniej Górze spełnia już swoją rolę znakomicie. To nie jedyna inwestycja skierowana do osób młodych, która została w ostatnim czasie oddana do użytku.

Zestaw drążków do ćwiczeń przy ul. Komedy Trzcińskiego, siłownia pod chmurką w Parku Norweskim ( pierwszy projekt z budżetu obywatelskiego) to nie jedyne inwestycje, które w ostatnim czasie oddano do użytku. Miasto nie zapomina o najmłodszych budując kolejne place zabaw tam, gdzie ich brakowało. Dzięki współpracy z Leroy Merlin wybudowano plac dla dzieci w Maciejowej, a z budżetu miasta (koszt 20 tys. zł) powstał kolejny – ty razem przy ul. Głowackiego, nieopodal stawu.

Myślę, że pod względem placów zabaw i miejsc rekreacji dla dzieci i rodziców jesteśmy miastem już prawie nasyconym, chociaż jeszcze czekamy na wskazania mieszkańców, gdzie powinny jeszcze powstać – powiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, wizytujący nowe inwestycje.

- Wcześniej można było tu jedynie oglądać kaczki i łabędzie. Teraz jest ekstra – powiedziała mama jednego z chłopców bawiących się na nowym placu zabaw. - Chciałbym tu jeszcze trampolinę – dodał z uśmiechem 10-letni chłopiec.

W najbliższym czasie, wspólnie z Jeleniogórską Spółdzielnią Mieszkaniową, będziemy budowali ogródek do ćwiczeń z placem zabaw przy ul. Transportowej – zapowiedział wiceprezydent Jerzy Łużniak. Koszt kolejnej inwestycji to 100 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group