Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 5378
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzieci seniorom

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 25 stycznia 2019, 8:01
Aktualizacja: Sobota, 26 stycznia 2019, 6:17
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Podopieczni Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego Caritasu Diecezji Legnickiej przy ul. Żeromskiego w Jeleniej Górze mieli niezwykłych gości. Do placówki przybyły bowiem dzieci z grupy starszaków z Niepublicznego Przedszkola "Tuptuś", aby umilić seniorom Dzień Babci i Dziadka.

To już tradycja, że w okolicach Dnia Babci i Dnia Dziadka podopiecznych ZOL-u odwiedzają maluchy z Miejskiego Przedszkola Nr 4 i Niepublicznego Przedszkola "Tuptuś" w Jeleniej Górze. Ci pierwsi, byli tydzień wcześniej prezentując wierszyki, piosenki i wręczając prezenty, a w środę w placówce przy ul. Żeromskiego pojawiły się przedszkolaki z "Tuptusia".

Nasi podopieczni traktują te dzieci jak swoich wnuków, więc bardzo się cieszą. Czekają z utęsknieniem aż przyjdą i wszyscy się szykują - niektóre panie nawet chcą farbować włosy, żeby dobrze wyglądać przy przedszkolakach - opowiada Dorota Malinowska, terapeutka z ZO-L Caritasu.
Od kiedy pracuję w przedszkolu, czyli od 11 lat zawsze najstarsze grupy co roku odwiedzają podopiecznych Caritasu - z okazji Dnia Babci, Dziadka, ale też przy okazji jasełek, wakacji czy rozpoczęciu roku szkolnego - powiedziała Karolina Sauer, nauczycielka z "Tuptusia".

Co maluchom dają takie spotkania?

Najważniejszy jest kontakt. Nie boją się osób starszych, które dzięki temu nie są spychane na margines. Bariera między osobą starszą a dzieckiem jest niwelowana i ważne, żeby dzieci wiedziały jak się zachować - okazać życzliwość, uśmiech. Od tego się zaczyna, potem idzie już z górki - stwierdziła pani Karolina.

Podczas wizyty dzieci zaśpiewały kilka kolęd i piosenek dla babci i dziadka, a na zakończenie wręczyły własnoręcznie wykonane laurki, wywołując uśmiech na ustach seniorów.

Twoja reakcja na artykuł?

8
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 25-01-2019 15:59
To jest najgorsze że obce dzieci dają pociechę dla starszych bo rodzina o nich zapomniała tylko niektórzy nie wiedzą że też ich wiek dorwie
~Dorota 26-01-2019 9:48
W imieniu naszych pensjonariuszy zapraszam serdecznie do odwiedzania nas nawet bez święta drzwi nasze są zawsze dla chętnych otwarte.
~ 26-01-2019 11:28
A moi znajomi, mają córeczkę, zięcia oraz wnuczka i prawnuczka. Jednak w Dniu Babci, Dniu Dziadka i w Dniu Dziecka jest im bardzo, bardzo smutno i przykro!!!! Dzieciaki wskutek psychomanipulacji Kościoła 7 Adwentystów mają krytyczny stosunek do tych dni i nie składają życzeń dziadostwu oraz w Dniu Dziecka od dziadostwa życzeń nie przyjmują. "Dziwny jest ten świat".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group