Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8761
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Dzieci pomogły dzikom

Niedziela, 25 października 2009, 8:34
Aktualizacja: 8:35
Autor: TEJO
REGION: Dzieci pomogły dzikom
Fot. Organizator
Leśnicy zwykle już jesienią i pod koniec lata, przygotowują dla dzików – buchtowiska, czyli specjalne paśniki na ziemi, gdzie wysypuje się buraki, kukurydzę i pszenicę. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 postanowili pomóc dzikom przetrwać zimę zawożąc im zebraną karmę – żołędzie i kasztany.

Propozycją wyjazdu do lasu koło Barcinka, pod czułą opieką dwóch pedagogów Małgorzaty Nowak i Piotra Grosmana, zainteresowały się dzieci z „siódemki” z dwóch najmłodszych klas – pierwszej i drugiej oraz młodzi członkowie koła ekologicznego. Cykl zajęć dydaktycznych poświęconych mieszkańcom leśnym poprzedził realizację akcji „Pomóżmy dzikom przetrwać zimę”, która miała na celu ukazanie sposobów niesienia pomocy czworonogom w czasie zimy.

Zakończenie ekologicznej akcji miało swój finał w lesie, gdzie dzieci osobiście przekazały zgromadzone dary dla dzików. Tam też zorganizowana została sytuacja edukacyjna w oparciu o różnorodne metody i formy pracy z wykorzystaniem kolorowych ilustracji, fachowej literatury i spotkanie z miejscowym leśniczym - Sylwestrem Jabłońskim oraz Anną Jankowską, edukatorką z nadleśnictwa we Lwówku Śląskim.

Uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą na temat ssaków żyjących w naszym regionie i okolicach, a także jak należy zachować się podczas spaceru w lesie, aby nie zaszkodzić zwierzętom żyjącym w naturalnym środowisku.

Owe działania dały dzieciom możliwość rozbudzenia zamiłowania do przyrody i kształtowania opiekuńczego stosunku do niej oraz uświadomiły, że wszystkie istoty na ziemi mają prawo do godnego życia, a ludzie powinni im w tym pomagać i opiekować się nimi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group