Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 3377
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzieci dla... dzieci

Czwartek, 16 września 2021, 7:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Dzieci dla... dzieci
Fot. WAC
Tematyce bezpiecznego zachowania podczas przechodzenia przez jezdnie poświęcona była prelekcja jaką dla dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 przygotowali wczoraj (15.09) uczniowie klasy VIII c ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze.

Spotkanie było kontynuacją akcji „Nie bądź smartzombie – odłóż telefon”, w trakcie której w ubiegłym roku przy przejściach dla pieszych w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 8 pojawiły się hasła przypominające o tym, że przechodząc przez jezdnię należy zrezygnować z używania telefonu komórkowego.

Ponieważ akcja została bardzo dobrze przyjęta przez młodzież z „Ósemki”, doszliśmy do wniosku, że dobrze by było ją kontynuować i dać szansę młodym ludziom dodatkowego zaangażowania – mówi przewodniczący Rady Rodziców przy SP nr 8 Mariusz Synówka. - Dlatego podjąłem rozmowy z dwoma przedszkolami o możliwości spotkania naszej młodzieży z przedszkolakami. Żeby w tematykę dbałości o własne bezpieczeństwo i poszanowania przepisów uczniowie SP nr 8 porozmawiali z maluchami. Bo wiedza przekazywana przez młodzież dzieciom to całkiem inna forma odbioru niż wszechwiedzących dorosłych, którzy zawsze mówią, mówią będąc skażeni wiedzą życiową i przeświadczeniem, że wiedzą lepiej.

Renata Stolarek z MP nr 2 bardzo pozytywnie wypowiada się o pomyśle, aby to uczniowie rozmawiali z przedszkolakami na tematy związane z bezpiecznym przechodzenie przez jezdnię.

Wydaje mi się, że to jest bardzo dobra forma – mówi R. Stolarek. - Bo, owszem, dorosła osoba ma wiele do przekazania, ale dzieci mają większe zaufanie do młodszych osób. Są bardziej otwarte i zaangażowane. Dzisiejsze spotkanie na pewno zaszczepi w dzieciach wiedzę, że telefon na ulicy stwarza zagrożenie.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
2
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
431
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group