Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6750
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra-Cieplice: Dzieci dały dziś w Cieplicach ekologiczną lekcję dorosłym

Wtorek, 20 listopada 2012, 14:24
Aktualizacja: 17:03
Autor: Mea
Jelenia Góra-Cieplice: Dzieci dały dziś w Cieplicach ekologiczną lekcję dorosłym
Fot. Mea
– Paląc śmieci, trujesz dzieci! – takie hasła głosili dzisiaj (20.11.) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Cieplicach podczas happeningu ekologicznego „Nasz Klimat w naszych rękach”. Ponad 350 uczniów przeszło przez Plac Piastowski, a także ulicami: Cieplicką, Juszczaka, Tabaki oraz Pułaskiego.

- Od wielu lat współpracujemy z Fundacją Ekologiczną „Arka” z Warszawy, a przez siedem lat organizowaliśmy „Dni czystego powietrza”. W tym roku postanowiliśmy zorganizować akcję edukacyjną, związaną z ochroną klimatu naszej Ziemi. Niestety, mamy do czynienia z globalnym ociepleniem, dlatego dzieci przypominają dziś mieszkańcom Cieplic o sposobach, dzięki którym każdy może zadbać o nasz klimat np. poprzez oszczędzanie energii - powiedziała Urszula Sebastia, nauczycielka przyrody z SP nr 6.

Młodzi ekolodzy nieśli różne hasła na plakatach i papierowych „łapkach”, m.in.: „Zamień samochód na rower”, „Segreguj odpady”, „Sadź młode drzewka" „Ratuj ziemię”, „Nasz klimat w naszych rękach”, „Nie pal śmieci”, czy też „Palenie śmieci niszczy środowisko”.

- Zorganizowaliśmy happening po to, by mieszkańcy naszego miasta bardziej oszczędzali i szanowali Ziemię. Przypominamy, że nie należy wypalać śmieci, bo zanieczyszcza się wtedy powietrze i, że trzeba segregować odpady – mówiła Julia Grzywacz, uczennica III klasy.

Uczniowie tej szkoły na co dzień dbają o środowisko.- Zbieramy baterie, makulaturę, plastikowe nakrętki oraz butelki. Dzisiaj zorganizowaliśmy akcję, by ludzie nie wycinali drzew z lasu, sadzili sadzonki, a wszystko po to, by powietrze było czystsze, a tym samym zarówno starsi mieszkańcy, jak i młodsi byli zdrowi – powiedziała Julia Wierzbicka, również uczennica III klasy.

Ciepliczanom podobała się akcja młodych ekologów. – Cieszę się, że dzieci przypomnają dorosłym o naszym wspólnym dobru, jakim jest Ziemia. Mam nadzieję, że ludzie zastanowią się, zanim wysypią śmieci do lasu i lepiej zadbają o porządek wokół siebie, bo w Cieplicach jest z tym problem – stwierdziła Magdalena Łuszczyńska z Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group