Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8061
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Dzieci bezpieczniejsze na drodze

Piątek, 22 stycznia 2010, 10:56
Aktualizacja: 20:39
Autor: Angela
REGION: Dzieci bezpieczniejsze na drodze
Fot. Organizator
Około 60 uczniów szkół z Kostrzycy i Karpnik w miniona środę otrzymało kamizelki odblaskowe, dzięki którym będą na drogach widoczni i bezpieczniejsi. To już dziesiąta placówka oświaty obdarowana w tym roku szkolnym przez fundację "Jeleniogórska Akcja – Bezpieczna Droga" z Mariuszem Synówką na czele.

Przekazanie kamizelek odblaskowych połączone z prelekcją prowadzoną przez Danutę Razmysłowicz z jeleniogórskiej policji i funkcjonariuszy z Kowar odbyło się w szkole podstawowej w Kostrzycy. Dzieci z klas 0 – 2 z Karpnik zostały dowiezione dzięki pomocy urzędu gminy.

– Prowadzimy tą akcję od czterech lat, kamizelki przekazujemy głównie uczniom szkół wiejskich. Na wsiach maluchy często same chodzą do szkół, nierzadko pokonują spore odległości idąc jezdnią, która nie ma chodników. Wychodzą do szkoły już o godzinie 7.00 rano kiedy jest jeszcze ciemno i wracają do domu kiedy zapada zmrok – mówi Mariusz Synówka, prezes fundacji "Jeleniogórska Akcja - Bezpieczna Droga".

W trwającym roku szkolnym Mariusz Synówka w planach ma przekazanie kamizelek dla kolejnych pięciu szkół, tym razem z gminy Podgórzyn. Obecnie szuka jednak sponsorów akcji. Dotychczas kamizelki odblaskowe dzięki m.in. Jeleniej Plast i AmplicoLife otrzymały dzieci szkół z gmin Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Stara Kamienica i Mysłakowice.

Zachętą do noszenia podarunków jest nagroda dla najbardziej rzetelnych uczniów. 450 osób, które uzbiera największą ilość punktów za noszenie kamizelek weźmie udział w marszu edukacyjnym, który odbędzie się w ostatnim tygodniu maja br. Maluchy spotkają się tam z ratownikami medycznymi, goprowcami, strażą pożarną i policją.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
802
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group