Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4468
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Działo się w szkole przy ul. Leśnej!

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 31 maja 2016, 8:09
Aktualizacja: Środa, 1 czerwca 2016, 7:44
Autor: P–D
Fot. Archiwum Szkoły
A co się takiego tam działo w minioną środę (25.05)? Plac przed budynkiem Zespołu Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy zamienił się w zagrodę dla zwierząt gospodarskich: królowały tam pięknie umaszczone konie z zaprzyjaźnionej stadniny, kuc, cielę, owca oraz kury ozdobne. Przybywający do szkoły gimnazjaliści mieli okazję doświadczyć, z czym wiąże się zawód technika weterynarii. Ale nie tylko.

Nauczyciel przedmiotów zawodowych weterynaryjnych Przemysław Spychalski opowiadał o najczęstszych dolegliwościach zwierząt domowych oraz o sposobach ich leczenia. Pokazywał, jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację psa, w czym uczestniczyli także zainteresowani widzowie.

Swoimi umiejętnościami popisali się uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych – w szkolnej pracowni, pod czujnym okiem nauczycieli, wypiekali bułeczki, ślimaczki, rogaliki i drożdżówki. W cały ten proces ochoczo angażowali się wszyscy młodzi goście. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pizza, foccacia i pieczywo czosnkowe.

Swoje stoisko przed szkołą mieli zarówno uczniowie technikum leśnego, technikum architektury krajobrazu, jak i technikum geodezji. Ci pierwsi pokazywali, jak dokonywać pomiaru wieku, wysokości i masy drzewa, drudzy – jak zaprojektować obszar zielony wokół domu, a kolejni, jak wytyczyć działkę.

W pracowni biologicznej odbywały się prelekcje na temat „Mikroświat pod mikroskopem” – uczniowie gimnazjum obserwowali niewidoczne gołym okiem mikroorganizmy, takie jak: okrzemki, pierwotniaki czy glony.

W sali gimnastycznej, podczas XI Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych z zapałem walczono o Puchar Dyrektora Szkoły.

Przyrządzenie „wiosennej kanapki” oferowali wychowawcy bursy szkolnej, którzy zachęcali w ten sposób gimnazjalistów do jej zwiedzenia.

Wszystkim atrakcjom „dnia otwartego” w Zespole Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze towarzyszyły rytmy wakacyjnych już piosenek, wykonywanych przez uczniów klasy III technikum weterynaryjnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~wyborek 31-05-2016 20:51
i przy okazji ..uczniowie klas o profilu gastronomicznym zobaczyli jak wygląda live wołowina, konina, baranina i z czego robi się paszt"cz"et z królika. Wartość dodana. Pierogi i grill gratis.
~ 1-06-2016 7:46
Faktycznie, mało która szkoła może pochwalić się takimi akcjami. Oglądanie sal nie jest już atrakcyjne, a tu proszę... koniki, cielaczek, owieczka, o darmowej wyżerce nie wspomnę :) Może częściej takie akcje będziecie organizowali ?
~gość33 1-06-2016 12:52
Hahaha jak zawsze ta szkoła w dni otwarte robi show jaka ta szkoła nie jest a później wychodzi wszystko. Brak odpowiednich sal do nauki, brak nauczyciela dla techników weterynarii ( uczy jedna osoba nie będąca w zawodzie ). Nic z tej szkoły się nie wynosi, co roku można usyszeć jaka to klasa jest najgorsza a jak jest telewizja czy gazeta to nagle wszyscy ucznowie sa super. Nie wspominając o tym że dyrekcja nie zna swoich ucznów i absolwentów z którymi ma lub miała styczność.
~ 2-06-2016 20:41
do gość33... Widać, że jesteś bardzo zorientowany w tym jakie osoby pracują w szkole. Czy może wiesz, dlaczego w tej chwili jest jeden nauczyciel weterynarii?. Dziwi Cię to, że obecny nauczyciel nie ma własnej lecznicy, a co o nim wiesz? Facet robi dobrą robotę i zrobił z dzieciakami więcej niż by Ci się wydawało. Szkoła chwali się sukcesami, a Ty byś wolał żeby pisali o problemach, bo to jest bardziej chwytliwe? Problemy wyposażenia sal to nie jest wina szkół. Wszystkie zażalenia kieruj w nieco inną stronę. Doceń to, że się starają. A tak przy okazji Dyrektor nie musi znać wszystkich swoich uczniów, od tego są wychowawcy. Nic nie wyniosłeś ze szkoły, czyli zmarnowałeś 4 lata? Czemu nie zrezygnowałeś wcześniej? Inne szkoły z pewnością czekały.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group