Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 2550
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Działo się w szkole przy ul. Leśnej!

Wtorek, 31 maja 2016, 8:09
Aktualizacja: Środa, 1 czerwca 2016, 7:44
Autor: P–D
Jelenia Góra: Działo się w szkole przy ul. Leśnej!
Fot. Archiwum Szkoły
A co się takiego tam działo w minioną środę (25.05)? Plac przed budynkiem Zespołu Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy zamienił się w zagrodę dla zwierząt gospodarskich: królowały tam pięknie umaszczone konie z zaprzyjaźnionej stadniny, kuc, cielę, owca oraz kury ozdobne. Przybywający do szkoły gimnazjaliści mieli okazję doświadczyć, z czym wiąże się zawód technika weterynarii. Ale nie tylko.

Nauczyciel przedmiotów zawodowych weterynaryjnych Przemysław Spychalski opowiadał o najczęstszych dolegliwościach zwierząt domowych oraz o sposobach ich leczenia. Pokazywał, jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację psa, w czym uczestniczyli także zainteresowani widzowie.

Swoimi umiejętnościami popisali się uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych – w szkolnej pracowni, pod czujnym okiem nauczycieli, wypiekali bułeczki, ślimaczki, rogaliki i drożdżówki. W cały ten proces ochoczo angażowali się wszyscy młodzi goście. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pizza, foccacia i pieczywo czosnkowe.

Swoje stoisko przed szkołą mieli zarówno uczniowie technikum leśnego, technikum architektury krajobrazu, jak i technikum geodezji. Ci pierwsi pokazywali, jak dokonywać pomiaru wieku, wysokości i masy drzewa, drudzy – jak zaprojektować obszar zielony wokół domu, a kolejni, jak wytyczyć działkę.

W pracowni biologicznej odbywały się prelekcje na temat „Mikroświat pod mikroskopem” – uczniowie gimnazjum obserwowali niewidoczne gołym okiem mikroorganizmy, takie jak: okrzemki, pierwotniaki czy glony.

W sali gimnastycznej, podczas XI Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych z zapałem walczono o Puchar Dyrektora Szkoły.

Przyrządzenie „wiosennej kanapki” oferowali wychowawcy bursy szkolnej, którzy zachęcali w ten sposób gimnazjalistów do jej zwiedzenia.

Wszystkim atrakcjom „dnia otwartego” w Zespole Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze towarzyszyły rytmy wakacyjnych już piosenek, wykonywanych przez uczniów klasy III technikum weterynaryjnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group