Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4266
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Siedlęcin: Działo się pod wieżą!

Niedziela, 8 września 2019, 6:20
Aktualizacja: Wtorek, 10 września 2019, 7:08
Autor: WAC
Siedlęcin: Działo się pod wieżą!
Fot. WAC
Mimo niekorzystnej pogody, znakomicie bawili się mieszkańcy Siedlęcina i okolicznych miejscowości na Kiermaszu Średniowiecznym, który odbywał się wczoraj (7.09) przy Wieży Książęcej w Siedlęcinie.

Kiermasz Średniowieczny został zorganizowany przez Gminę Jeżów Sudecki oraz Sołectwo Siedlęcin w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Oprócz tematyki historycznej nie zabrakło akcentów dożynkowych.

Można było między innymi zobaczyć inscenizacje scenek z życia w średniowieczu, walk rycerskich oraz polowania, wziąć udział w warsztatach tkackich, grach i zabawach rekreacyjnych dla starszych oraz dzieci. Wielkim powodzeniem, zwłaszcza wśród najmłodszych, cieszyły się warsztaty płukania złota. Każdy mógł spróbować pysznych ciast, upieczonych przez miejscowe gospodynie. Artystycznie imprezę ubarwiły występy zespołów ludowych oraz zespół "Żniwa" Lidia i Paweł Ulatowscy

Dzisiejszy Kiermasz Średniowieczny jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i jest jednym z elementów projektu „Szlakami dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich” - mówi Bożena Matuszewska z Urzędu Gminy w Jeżowie Sudeckim. - Jego celem jest głównie wypromowanie naszego grodziska, które znajduje się w Płoszczynie i jest stosunkowo mało znane. Do tej pory została już wykonana jego makieta, tablice w Płoszczynie i pod grodziskiem z jego wizualizacją oraz wyznakowany szlak turystyczny z Perły Zachodu do grodziska. Ostatnim elementem będzie rajd gmin partnerskich z Polski, Czech i Niemiec - wylicza.

Twoja reakcja na artykuł?

16
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1393
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group