Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 5610
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Działkowicze dziękują policjantom

Czwartek, 31 lipca 2008, 17:54
Aktualizacja: 17:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Działkowicze dziękują policjantom
Fot. TEJO
Po pladze włamań do altanek i kradzieży plonów działkowcy z ogródków „Nad Potokiem” dzięki mundurowym nie obawiają się o swoje mienie. Niestety, nie wszędzie policja jest tak skuteczna.

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Nad Potokiem" w Jeleniej Górze podziękował w okolicznościowym piśmie insp. Zbigniewowi Ciosmakowi, komendantowi miejskiemu policji, za współpracę stróżów prawa z działkowcami.

Dzielnicowi z Zabobrza kilka razy pomogli ustalić, kto niszczy altanki i kradnie plony z grządek. – Dotychczasowe działania ze strony policji pomogły częściowo w likwidowaniu zjawiska wandalizmu i kradzieży na terenie ogrodu – napisali działkowicze. Policjanci regularnie odwiedzają działkowców, czym odstraszają potencjalnych

Ostatnio w ręce policji wpadło dwóch nastolatków. Jeden z nich miał na swoim koncie wiele włamań do altanek i kradzieży sprzętu pozostawionego tam przez właścicieli lub dzierżawców ogródków.

Przykład godny pochwały, ale – niestety – nie wszędzie działkowi złodzieje są tępieni z takim skutkiem. Bandy bezkarnych wyrostków i złomiarzy grasują po ogródkach „Chemik”. – Po warzywa wchodzą jak po swoje. Trzeba szybko zrywać plony, bo szybko „zmienią” właściciela – powiedziała nam jedna z działkowiczek. Po serii włamań do altanek, do których doszło w ubiegłym roku, sprawców nie wykryto. Działkowicze żyją w ciągłej presji, że znów coś ukradną lub zdemolują. Jak usłyszeliśmy od uprawiających ogródki, pieszych patroli policji nie wiedzieli tu wcale. – Czasem przejadą radiowozem i to wszystko – mówią ogrodnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group