Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6653
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Działkowi rozbójnicy w akcji

Czwartek, 27 marca 2008, 7:50
Aktualizacja: Piątek, 28 marca 2008, 7:35
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Działkowi rozbójnicy w akcji
Fot. ....
Chuligani plądrują i podpalają altanki. U progu sezonu działkowego to prawdziwa plaga dla właścicieli jeleniogórskich ogródków.

W środę po południu dokonano kilku włamań do altan na działkach na wysokości ulicy Grunwaldzkiej. Wcześniej podpalacze zaprószyli ogień w czterech altanach na ogródkach w rejonie Osiedla Robotniczego.

Właściciele działek, najczęściej ludzie starsi, załamują ręce i liczą straty. W urządzenie altan wkładają nierzadko sporo pieniędzy ze skromnych rent i emerytur. Efekty ich pracy idą z dymem.

Policji nieczęsto udaje się schwytać działkowych rabusiów i podpalaczy. Podobny kłopot jest z pojmaniem złodziei, którzy plądrują ogródki, gdy tylko pojawiają się tam pierwsze plony. Sprawy – choć zgłoszone stróżom prawa – pozostają umorzone z powodu niewykrycia sprawców.

- Najlepiej nie pozostawiać w altanach cennych rzeczy i zostawiać drzwi otwarte. To skutecznie zniechęci złodzieja. Za to kraty i solidne zamki stanowią swego rodzaju zachętę, że warto się do altanki włamać – podkreślają policjanci.

Nad bezpieczeństwem chcą czuwać sami działkowcy, którzy – podobnie jak w ubiegłym roku – zamierzają zabiegać o utworzenie wspólnych patroli ze strażą miejską.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group