Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 8049
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Działkowcy uczcili Dzień Ziemi

Niedziela, 23 kwietnia 2017, 10:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 7:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Działkowcy uczcili Dzień Ziemi
Fot. Przemek Kaczałko
Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych „Krokus” w Jeleniej Górze przy okazji Światowego Dnia Ziemi, postanowili w czynie społecznym posprzątać teren przylegający do ich ogródków, gdzie natrafili m.in. na oponę z traktora i inne „skarby”, które tworzyły dzikie wysypisko.

- Myślałem, że będzie więcej działkowców, ale niestety są tacy, co wyrzucają, a później inni za nich sprzątają – przyznał Grzegorz Kaczmarek, prezes zarządu ROD „Krokus”. - Te odpady same się tu nie znalazły, natomiast nie wierzę, że opony ktoś ma na działce i stąd wyrzuca – dodał.

Uczestnicy akcji przyznają, że brakuje mobilizacji wśród ludzi, aby robić coś w czynie społecznym. Niektórzy uważają, że płacąc podatki czy ponosząc opłaty za działkę, nie muszą nic więcej robić. - Gdyby działkowcy wspólnie się pilnowali, do takich sytuacji by nie doszło – podkreśla prezes.

Dzień wcześniej (21.04) w akcji sprzątania świata w wielu miejscach naszego miasta, uczestniczyły dzieci ze szkół i przedszkoli. Wszyscy zgodnie wyrażają nadzieję, że w końcu edukacja przyniesie skutek i podobne akcje nie będą potrzebne, jednak póki co głupota ludzka objawiająca się m.in. wyrzucaniem odpadów w lasach czy pozbywaniem się sprzętu elektronicznego jest zjawiskiem powszechnym.

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group