Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6676
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Działka ważniejsza od zabytku?

Piątek, 3 lipca 2020, 6:02
Aktualizacja: Niedziela, 5 lipca 2020, 10:54
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Działka ważniejsza od zabytku?
Fot. Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków
Pracownicy jeleniogórskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków wystąpili do policji i prokuratury o wszczęcie postępowania oraz ukaranie właściciela budynku przy ul. Osiedle Podgórze w Szklarskiej Porębie. Wszystko wskazuje, że świadomie niszczył ten zabytkowy obiekt.

Informacje o tym, że niszczony jest obiekt objęty ochroną konserwatora zabytków dotarła do jeleniogórskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków drogą mailową. Gdy pracownicy tej instytucji udali się na wskazaną posesję okazało się, że ktoś za pomocą węży ogrodowych poprowadzonych od hydrantu zewnętrznego zalewa pomieszczenia na różnych kondygnacjach budynku.

Wszystko wskazuje, że w tym przypadku doszło do tzw. przestępstwa inwestorskiego - mówi kierownik jeleniogórskiej delegatury WUOZ Krzysztof Kurek. - Mamy z nim do czynienia gdy, ktoś świadomie niszczy zabytek, aby potem po uzyskaniu zgody na jego rozbiórkę oczyścić z niego działkę. Następnie na takim gruncie budowany jest obiekt o wyższej wartości - informuje K. Kurek.

Twoja reakcja na artykuł?

3
5%
Cieszy
3
5%
Hahaha
3
5%
Nudzi
2
3%
Smuci
20
31%
Złości
34
52%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group