Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2467
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Działka pod remizę od starostwa powiatowego

Sobota, 15 maja 2021, 6:01
Autor: WAC
Podgórzyn: Działka pod remizę od starostwa powiatowego
Fot. WAC
To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Podgórzyna, a zwłaszcza tamtejszych strażaków – ochotników. Wczoraj (14.05) w siedzibie Starostwa Powiatowego podpisano dokumenty dotyczące przekazania działki pod budowę nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej Podgórzyn.

Licząca około 60 druhów jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Podgórzynie jest jedną z aktywniejszych w okolicy. Ochotnicy z tej miejscowości wzywani są do licznych działań ratunkowych nie tylko na terenie gminy. Na wyposażeniu jednostki znajduje się między innymi jedyny w powiecie wóz mający sprężarkę pozwalająca na nabijanie aparatów powietrznych wykorzystywanych przez strażaków w szczególnie trudnych akcjach gaśniczych.

Siedzibą jednostki jest pochodząca z 1892 roku remiza, w której warunki odbiegają od obecnych standardów. W związku z tym samorząd Podgórzyna podjął starania o wybudowanie nowej remizy. Pierwszym krokiem do realizacji tych planów jest wczorajsze przekazanie przez starostwo gminie Podgórzyn działki na ten cel.

Działka, o powierzchni ponad 4 tysiące metrów kwadratowych i szacunkowej wartości około 300 tysięcy złotych jest własnością Skarbu Państwa – mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Nowa siedziba OSP spełni wszystkie potrzeby i oczekiwania strażaków. Będzie doskonałą bazą z profesjonalnym zapleczem szkoleniowym i garażowym. Jej lokalizacja, tuż przy przebiegu drogi wojewódzkiej nr 366 i dróg gminnych, znacznie przyspieszy i ułatwi strażakom podejmowanie swoich działań. Dzięki nowej remizie będą mogli podnosić swoje kwalifikacje, a tym samym lepiej działać na rzecz naszego regionu. Na realizację zadania Gmina Podgórzyn ma 2 lata.

Swej radości z wczorajszego wydarzenia nie kryje sołtys Podgórzyna Danuta Szymajda.

To ważny dzień dla naszej miejscowości, a dla mnie szczególnie - mówi D. Szymajda. - Moim wielkim marzeniem było, aby nasi druhowie mieli godne warunki służby. Oni bardzo ciężko pracują społecznie, ale po każdej akcji nie mają zaplecza socjalnego i brudni i osmoleni muszą jechać do domu. Niedawno powstała u nas Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza i tej młodzieży także należą są godziwe warunki do zajęć i spotkań.
Chcielibyśmy, aby nowa siedziba naszej jednostki spełniała potrzeby szkoleniowe – uzupełnia naczelnik OSP Podgórzyn Marek Musiałowski. - Na pewno muszą w niej być duże przestronne garaże z dobrą komunikacją, które będą umożliwiały szybki wyjazd do pożarów, zdarzeń drogowych i klęsk żywiołowych. Będziemy mieli wkrótce spotkanie z projektantem i wtedy uzgodnimy jak będzie wyglądać konkretnie wnętrze remizy.

Twoja reakcja na artykuł?

13
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
24%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group