Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 6837
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Działania policji ze służbami sanitarnymi

Czwartek, 3 grudnia 2020, 16:43
Aktualizacja: 16:45
Autor: 112
Jelenia Góra: Działania policji ze służbami sanitarnymi
Fot. Archiwum Policji
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz z urzędnikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jeleniej Górze sprawdzali, czy klienci i pracownicy różnych obiektów przestrzegają przepisy związane z epidemią koronawirusa oraz czy stosują się do wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

2 grudnia policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z pracownikami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jeleniej Górze sprawdzali obiekty użyteczności publicznej, na terenie nw. placówek handlowych i usługowych (w przestrzeni zamkniętej, m.in. sklepach spożywczych, placówkach pocztowych, piekarniach, kawiarniach, cukierniach, restauracjach, stacjach paliw) pod kątem przestrzegania przepisów, ograniczeń, nakazów i zakazów związanych z zagrożeniem epidemią Covid-19.

W ramach prowadzonych działań zwracano szczególną uwagę, czy poszczególne punkty posiadają prawidłowe oznakowanie w placówkach, środki dezynfekcyjne oraz czy sprzedawcy i klienci stosują się do nakazu noszenia maseczek lub przyłbic. Osoby, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa zostały pouczone.

Jednocześnie promowano wykorzystywanie do pakowania rękawic foliowych oraz torebek lub stosownych nakryć na produkty, celem ograniczania możliwości przebierania i dotykania produktów, które są przeznaczone do spożycia bez mycia i obróbki termicznej (np. pieczywo, bułki, wyroby cukiernicze).

Przypominano, że obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych obowiązuje, gdy nie można zachować 1.5 metrowej odległości od innych. Za nieposiadanie wskazanych maseczek, przyłbic lub elementów garderoby, Policja może ukarać mandatem karnym do 500 zł, a Państwowy Inspektorat Sanitarny nałożyć grzywnę w drodze decyzji do 30 000 zł.

W najbliższych dniach planowane są kolejne kontrole, gdyż troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą, a wprowadzone przepisy służą ochronie życia i zdrowia nas wszystkich – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

10
31%
Cieszy
2
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
13
41%
Złości
7
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group