Piątek, 19 lipca
Imieniny: Marcina, Wincentego
Czytających: 10384
Zalogowanych: 61
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Działa Karkonoski Klub Kibiców Niepełnosprawnych

Poniedziałek, 24 stycznia 2022, 7:02
Autor: Agata Deja/KSON
Jelenia Góra: Działa Karkonoski Klub Kibiców Niepełnosprawnych
Fot. Archiwum KSON–u
W listopadzie ubiegłego roku, z inicjatywy pełnosprawnych i nigdzie niezrzeszonych mieszkańców miasta - Krzysztofa Dziedzińskiego i Mariusza Marczaka - powstał pomysł na dostosowanie trybun jeleniogórskiego stadionu przy ul. Złotniczej dla osób z niepełnosprawnościami.
Widzieliśmy - mówią panowie Krzysztof i Mariusz – jak nieumiejętnie wnoszono po schodach naszego kolegę “wózkersa”. Wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych zorganizowaliśmy na stadionie spotkanie z udziałem przedstawicieli Prezydenta Jeleniej Góry. Powstała też dokumentacja w postaci audytu nt. stanu dostępności tegoż obiektu. Liczymy na to, że przy życzliwości prezydenta Jerzego Łużniaka wkrótce rozpoczną się prace na trybunie stadionu, którego głównym celem jest zamontowanie windy, dostosowanie parkingu oraz oznaczenie i oporęczowanie wejść. Myślimy też o drobnych zmianach w hali przy ul. Złotniczej.

KSON odwiedził Paweł Parus, pełnomocnik Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. osób niepełnosprawnych, a jednocześnie prezes Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław.

Przyjechałem naszym klubowym busem po to, aby wesprzeć działania grupy inicjatywnej, założycieli organizacji PN pod nazwą Karkonoski Klub Kibiców Niepełnosprawnych. Założycielskie zebranie tego klubu wyłoniło jego władze a prezesem został Mariusz Marczak, doświadczony klubowicz ze Śląska Wrocław. Otrzymaliśmy pomoc ze strony KSON-u w postaci pomieszczenia do zebrań klubu. Jest nas na razie kilkanaście osób, ale już pukają do nas potencjalni nowi członkowie. Jak się okazuje, niepełnosprawnych fanów sportu jest w Jeleniej Górze więcej. We Wrocławiu np. - mówi pan Mariusz - licząca kilkaset osób grupa naszych członków na meczu to był standard. Nie myślimy tylko o piłce nożnej, chcemy aby KKN był kolejnym elementem integracji środowiska. Oprócz wyjazdów na mecze zajmować się będziemy również integracją społeczną i wszystkim tym, co składa się na zainteresowania naszych członków. Karkonoski Klub Kibiców Niepełnosprawnych funkcjonuje w siedzibie Sejmiku przy ul. Osiedle Robotnicze 47a w Jeleniej Górze, gdzie jego zarząd będzie spotykał się w środy, w godz. 13.00-15.00, można się również kontaktować bezpośrednio z prezesem KKN Mariuszem Marczakiem pod nr tel. 501558284, lub dzwonić do KSON-u pod nr 75 75242 54.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy często chodzę w góry?

Oddanych
głosów
395
Często
16%
Czasami
23%
Rzadko
18%
Bardzo rzadko
19%
Wcale
24%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kryminał
Zderzenie przy wylocie na Zgorzelec
 
112
Wypadek na Mickiewicza
 
Ciekawe miejsca
Legendarny listonosz w Karkonoszach!
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group