Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6334
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Działa internetowe Radio KSON

Wtorek, 27 listopada 2018, 8:07
Aktualizacja: Środa, 28 listopada 2018, 6:34
Autor: Remigiusz Stefaniak/jel
Jelenia Góra: Działa internetowe Radio KSON
Fot. Użyczone/KSON
Od 27 czerwca gra internetowe Radio KSON, uruchomione przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze. Warto przypomnieć, że jest to druga próba utworzenia stacji radiowej.

Pierwsze radio funkcjonowało przy wsparciu środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i działało blisko pół roku, a zaprzestało z uwagi na brak wsparcia finansowego.

- Na szczęście – mówi redaktor naczelna Katarzyna Pietuszko – udało się zachować większość urządzeń z tamtego czasu. Przy niewielkiej pomocy finansowej z KSON wznowiliśmy nadawanie. Dostęp do audycji jest bardzo prosty, wystarczy wejść na stronę www.radiokson.pl, a następnie wybrać przycisk „Słuchaj Radio KSON”.

Zespół redakcyjny stworzyły osoby niepełnosprawne i seniorzy, ale nie zabrakło w nim również ludzi młodych, którzy chcą uczyć się tego zawodu, a jednocześnie realizować swoje pasje.

Ramówka początkowo zakładała trzy dni premierowe: poniedziałek – „To i owo nie tylko o zdrowiu”, środa - „Mix Maszing” i piątek - „Kalejdoskop Radia KSON”. Już od września ramówka wzbogaciła się o czwarty dzień premierowy – sobotę z programem „Dźwięki Historii”. W najbliższych planach jest pierwsza audycja dla fanów motoryzacji.

W okresie od czerwca do listopada radio wyemitowało ponad 140 godzin audycji.

- Wśród naszych rozmówców są ciekawi ludzie, którzy na naszej antenie opowiadają o sobie i swoich pasjach, marzeniach i planach. Ważnym elementem działalności redakcji jest nawiązywanie kontaktów z różnymi organizacjami i instytucjami, między innymi z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych czy Ministerstwem Rozwoju Inwestycji – informują radiowcy.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group