Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 5795
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziadek fałszerzem

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 4 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 4 września 2007, 13:23
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
79-letni oszust mógł działać także w Jeleniej Górze.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, właściciela walizki pełnej nieprawdziwych dokumentów. 79-letni emeryt był już notowany za oszustwa. Wynajmował mieszkania, które zmieniał praktycznie co miesiąc. Zamieszkiwał na terenie całego Dolnego Śląska, być może także w Jeleniej Górze. Wpadł w Legnicy.

W walizce znalezionej przy emerycie były różne dokumenty: świadectwa szkolne, szkół średnich oraz dyplom ukończenia wyższej uczelni.
Policja także ujawniła niewypełnione blankiety, między innymi zaświadczenia o niekaralności, akty zawarcia małżeństwa, świadectwa maturalne, dyplomy ukończenia różnego typu kursów.

Część z nich opatrzone było pieczęciami. Były tam również wzory kilku różnych pieczęci. Trwają ustalenia, do jakich celów wykorzystywane były znalezione dokumenty.
Za posługiwanie się dokumentami podrobionymi lub przerobionymi grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~killbill 4-09-2007 18:08
dorabiał chłop do emerytury...
~T&T 5-09-2007 9:28
To tylko świadczy jak ZUS prowadzi do desperacji u seniorów w tym kraju , zamiast chłop spokojnie czekać na koniec swoich dni na działce plewiąc ogródek musiał cięzko pracować aby jakoś wyżyć w tym chorym kraju...pewnie miał z 300 zł emerytury i za to że dorabiał dostanie dożywocie... (jakiego wyroku by nie dostał) to i tak dla niego dożywocie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group