Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6395
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Śnieżka: "Dyski" zabytkiem?

Niedziela, 15 marca 2020, 10:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 marca 2020, 11:42
Autor: WAC
Śnieżka: "Dyski" zabytkiem?
Fot. WAC
Wszystko wskazuje, że dopiero za dwa lata będą dostępne dla turystów elementy infrastruktury w obiekcie Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Śnieżce.

Znajdujące się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce od września 2019 roku jest w trakcie prac rekonstrukcyjno-remontowych. Jego właściciel niedawno ogłosił zapytanie ofertowe na opracowanie dokumentacji projektowo–kosztorysowej na zadanie: „Zaopatrzenie w wodę, odprowadzenie ścieków, oraz doprowadzenie sieci elektrycznych i teletechnicznych do obiektów użytkowych w obrębie szczytu góry Śnieżka” – dla potrzeb etapu oszacowania wartości zamówienia.
 
Oprócz dotychczasowej funkcji obserwatorium meteorologicznego, decyzją dyrekcji IMGW-PIB dolny dysk zostanie również przystosowany do potrzeb turystycznych. Ma być to miejsce, gdzie turyści będą mogli odpocząć, skorzystać z gastronomii i zapoznać się z ciekawostkami meteorologicznymi. Proces rewitalizacji rozpoczął się jesienią ubiegłego roku, a wyłonienie wykonawcy projektu i prac budowlanych planowane było już na wiosnę tego roku.  
 
Proces remontowy jednak najprawdopodobniej wydłuży się o ponad pół roku, ponieważ konserwator zabytków planuje wpisanie obserwatorium na listę obiektów prawnie chronionych. Zakładając optymistyczny rozwój wydarzeń projekt, z uwzględnieniem ewentualnych uwag konserwatora, powstanie latem. Następnie uruchomiona zostanie, poprzez zamówienia publiczne, ścieżka wyboru wykonawcy. Spodziewać możemy się zatem, że prace modernizacyjne uruchomione zostaną wczesną wiosną 2021 roku, a ich zakończenie to początek 2022 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

22
52%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
7%
Nudzi
2
5%
Smuci
3
7%
Złości
12
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group