Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 6544
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dyrektorka szkoły, która spowodowała kolizję pod wpływem alkoholu znowu zawieszona

Czwartek, 7 marca 2013, 11:48
Aktualizacja: Piątek, 8 marca 2013, 7:29
Autor: Red
Prezydent Jeleniej Góry zawiesił z dniem 5 marca br. jedną z dyrektorek szkół podstawowych w Jeleniej Górze w pełnieniu obowiązków służbowych. Chodzi o Marzenę H., która ponad rok temu spowodowała kolizję pod wpływem alkoholu. Ponieważ sprawa skończyła się w sądzie warunkowym umorzeniem, kobieta – wcześniej zawieszona w czynnościach – wróciła na swoje stanowisko. Jednak zdaniem prezydenta Marcina Zawiły, sądowe postępowanie karne nie finalizuje problemu.

- Rzecznik Dyscyplinarny dla Nauczycieli przy Wojewodzie Wrocławskim, Małgorzata Byłów, w dniu 25 lutego br. przekazała Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec jednej z dyrektorek jeleniogórskich szkół podstawowych – informuje rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

- Sprawa ta była głośna w swoim czasie, bowiem kierując autem w stanie wskazującym na spożycie alkoholu dyrektorka spowodowała kolizję drogową. Wprawdzie żaden uczestnik ruchu nie doznał w niej obrażeń, niemniej sam fakt prowadzenia pojazdu w takim stanie jest – w myśl przepisów prawa – przestępstwem. Sąd uznał jednak, że jej okoliczności nie wskazują na konieczność wydania wyroku skazującego. W tym stanie rzeczy dyrektorka, wcześniej zawieszona przez Prezydenta Miasta w wykonywaniu obowiązków służbowych, mogła powrócić do pracy, zgodnie z obowiązującym prawem i zapisami Karty Nauczyciela – wyjaśnia rzecznik.

- Zakończone sądowe postępowanie karne nie finalizuje jednak całego problemu. Złożony przez Miasto wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego do Rzecznika Dyscyplinarnego dla Nauczycieli powoduje bowiem, że sprawa zakończona prawomocnym wyrokiem przez sąd jest teraz rozpatrywana przez komisję zawodową – informuje Cezary Wiklik.

- Zgodnie z przepisami prawa Prezydent Miasta ponownie zawiesił dyrektorkę w obowiązkach do czasu ostatecznego zakończenia tej sprawy w Komisji. Nie można tego było zrobić wcześniej, bowiem z ustawy Karta Nauczyciela wynika wprost, iż: „organ prowadzący może zawiesić w pełnieniu obowiązków dyrektora szkoły, przeciwko któremu wszczęto postępowanie karne lub złożono wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego, jeśli ze względu na powagę i wiarygodność wysuniętych zarzutów celowe jest odsunięcie (…) od wykonywania obowiązków w szkole” - tłumaczy rzecznik.

Dzisiaj (7 marca br.) próbowaliśmy się skontaktować z dyrektorką. Sekretarka szkoły poinformowała nas, że Marzena H. jest na terenie placówki, poprosiła o numer kontaktowy i obiecała oddzwonić. Czekamy na telefon od dyrektorki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (91)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
129
Nigdy
25%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group