Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6551
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dyrektor Teatru Norwida bez konkursu?

Czwartek, 18 grudnia 2008, 8:37
Aktualizacja: 8:37
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dyrektor Teatru Norwida bez konkursu?
Fot. filmpolski.pl
Czy Wojtek Klemm pożegna się ze stanowiskiem szefa teatru w Jeleniej Górze, a nowym dyrektorem – z powołania marszałkowskiego – będzie Bogdan Koca, znany aktor i reżyser z Wrocławia?

Jak dowiedzieliśmy się z dobrze poinformowanych źródeł, to jeden z możliwych scenariuszy obsady dyrektorskiej Teatru Dramatycznego im. Norwida po podziale, który de facto zacznie obowiązywać już za niespełna dwa tygodnie.

Wiadomo, że marszałek wojewódzki, który w części będzie teatrem zarządzał, nie chce, aby nowego szefa powołać w drodze konkursu. Wyklucza też, aby tę funkcję powierzyć dotychczasowemu kierownikowi artystycznemu Wojtkowi Klemmowi. Na tzw. giełdzie coraz częściej pada mało znane w Jeleniej Górze nazwisko: Bogdan Koca.

– To aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu (1975-81 i od 2006). W 1982 roku wyjechał do Australii, gdzie wyreżyserował wiele przedstawień teatralnych. W 1997 roku założył Sydney Art Theatre, gdzie pełnił funkcję dyrektora artystycznego i reżysera. Wystąpił w kilkunastu filmach australijskich – czytamy na stronie filmpolski.pl.

Takiego scenariusza zdarzeń nikt nie chce oficjalnie potwierdzić, ale jest bardzo prawdopodobny – dowiedzieliśmy się w kręgach zbliżonych do teatralnych decydentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group