Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8381
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ŚWIDNICA: Dyrektor teatru na wielkim ekranie

Poniedziałek, 7 czerwca 2010, 8:59
Aktualizacja: 9:00
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ŚWIDNICA: Dyrektor teatru na wielkim ekranie
Fot. Archiwum
xW nadchodzący wtorek (8 czerwca) podczas pierwszego dnia trwającego 3. Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy jednym z gości honorowych będzie Bogdan Koca. Organizatorem jest Świdnicki Ośrodek Kultury.

Zanim Bogdan Koca objął stanowisko szefa jeleniogórskiego Teatru im. Norwida, dał się poznać jako wszechstronny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Jeleniogórzanie w lutym br. mieli okazję dostrzec jedną z jego ostatnich ekranowych ról podczas 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM – ZBLIŻENIA, gdzie w filmie Kasi Adamik i Agnieszki Holland „Janosik. Prawdziwa historia” (2009) pojawił się jako drugi sędzia.

Tymczasem w ramach trzeciej edycji Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy prezentowany będzie obraz Pawła Borowskiego „Zero” (2009), gdzie Bogdan Koca wcielił się w bezimienną postać detektywa. Film, który przyniósł reżyserowi dwie Tarnowskie Nagrody Filmowe za debiut i nagrodę główną na Film Festival Filmfest DC w Waszyngtonie, będzie walczył w konkursie o Złotego Dzika. A po projekcji filmu, czyli 8 czerwca br. w Sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury przy Rynku 43, o fenomenie sztuki filmowej i aktorstwie opowie sam Bogdan Koca.

Patronat medialny nad festiwalem objęła Świdniczka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group