Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8601
Zalogowanych: 28
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dyplomy w kryptoreklamie – będzie śledztwo

Wtorek, 12 sierpnia 2008, 8:05
Aktualizacja: 13:14
Autor: TEJO/Mar
JELENIA GÓRA: Dyplomy w kryptoreklamie – będzie śledztwo
Fot. TEJO
Jeleniogórska prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie kontrowersyjnych teczek, w które opakowano świadectwa maturalne tegorocznych absolwentów kilku szkół. Doniesienie o popełnieniu przestępstwa złożył Oliwer Kubicki ze Stowarzyszenia „Stop Korupcji”.

Sprawa dotyczyła folderu reklamowego, w który dyrekcje trzech jeleniogórskich placówek oświaty zapakowały maturalne dyplomy. Treść jednoznacznie namawiała absolwentów do wyboru Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Legnicy.

Kubicki uznał takie postępowanie za skandaliczne i faworyzujące tylko jedną szkołę. Jadwiga Reder-Sadowska, miejska rzeczniczka konsumentów, potwierdziła, że taki krok może wpłynąć na decyzję absolwentów co do wyboru szkoły. Jest to jednocześnie przejawem nieuczciwej konkurencji. – Uczelnia może ofiarować swoje materiały promocyjne, komu chce, ale szkoła powinna być wstrzemięźliwa z ich wykorzystaniem – mówiła Jelonce pani rzecznik.

To ważne zwłaszcza w obliczu niżu demograficznego i ostrej walki o studenta, który – w przypadku WSM stanowi o bycie uczelni. Autor listu, kanclerz szkoły Józef Kusiak, były prezydent miasta, ripostował, że każda placówka może zrobić to samo, czyli zaproponować szkołom estetyczne teczki na świadectwa.

Innego zdania są śledczy, którzy nie wykluczają, że doszło do popełnienia przestępstwa z art. 228 §1 i 231 § 1 kodeksu karnego. Zapisy mówią o przyjęciu korzyści materialnej w związku z pełnieniem funkcji publicznej oraz o przekroczeniu uprawnień lub niedopełnieniu obowiązków. Czyny te zagrożone są karami od ośmiu miesięcy do ośmiu lat więzienia.

Póki co, Kubickiego wezwano na policję, gdzie złoży zeznania w charakterze świadka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
494
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group