Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 7000
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Dyplom dla miasta pod Śnieżką

Piątek, 2 grudnia 2011, 12:47
Aktualizacja: 12:48
Autor: Agrafka
Karpacz zajął szóste miejsce w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2011 w kategorii „Gminy Miejskiej”. Ranking opracował Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.

Wyniki rankingu ogłoszono podczas Konferencji „Samorząd Zrównoważonego Rozwoju”, organizowanej na Targach Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA 2011 w Poznaniu.

Głównym jego celem jest prezentacja najlepiej rozwiniętych miast i gmin w Polsce oraz analiza głównych czynników rozwoju. Racjonalne wykorzystywanie zasobów gminnych, wieloletni plan na jej rozwój, a przede wszystkim kontrola realizacji tego planu, przy jednoczesnej deklaracji do poszanowania środowiska naturalnego jest obecnie jednym z podstawowych i najważniejszych zadań każdej jednostki samorządowej.

Co roku prof. Eugeniusz Sobczak z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej wraz ze swoim zespołem dokonuje porównania i oceny wszystkich polskich samorządów. Zestawienie jest tworzone, aby zaprezentować i nagrodzić najlepiej rozwijające się jednostki, spośród wszystkich w Polsce.

Ranking jest też podstawą do określania ich słabych i mocnych stron, które stanowią bazę do formułowania celów i uwzględniania najważniejszych czynników w dalszym ich rozwoju. Badanie oparte jest na danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group