Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3525
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Dyktando z wiosną w tle" w Handlówce

Piątek, 10 marca 2017, 13:41
Aktualizacja: Sobota, 11 marca 2017, 6:37
Autor: M.D.
Jelenia Góra: „Dyktando z wiosną w tle" w Handlówce
Fot. Użyczone
Wczoraj (9.03) już po raz czternasty uczniowie wszystkich jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych zmierzyli się z ortografią w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze. Gości przywitała dyrektor szkoły Danuta Pawłowicz wraz z radną Anną Ragiel – przewodniczącą Komisji Oświaty i Wychowania.

Tegoroczne dyktando nosiło tytuł „Dyktando z wiosną w tle" i nie należało do łatwych. Potwierdzili to piszący, którzy po skończonym konkursie mieli możliwość spróbowania pysznych pączków i ciasta, wykonanych przez uczniów Handlówki.

Interesujący był również wystrój szkolnej auli, który nawiązywał do tekstu dyktanda. Organizatorzy w humorystyczny sposób przedstawili marzannę, która zajęła jedno z miejsc dla piszących. „Panna Marzanna” wzbudziła uśmiech wśród wszystkich piszących.

Prace sprawdzone zostały przez komisję złożoną z polonistów i opiekunów uczniów. I miejsce zajęli ex aequo: Magdalena Szylbert z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze oraz Daniel Wójtowicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego w Jeleniej Górze. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Rutana z ZST "Mechanik" w Jeleniej Górze, a trzecie - Agata Dobrowolska z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group