Wtorek, 27 lipca
Imieniny: Julii, Natalii
Czytających: 6607
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dwudziestolecie „Gastronoma”. Smaczny jubileusz

Sobota, 29 października 2011, 8:55
Aktualizacja: Niedziela, 30 października 2011, 8:10
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Dwudziestolecie „Gastronoma”. Smaczny jubileusz
Fot. Agrafka
Wczorajsze uroczyste obchody 20–lecia istnienia Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych odbyły się na nutę artystyczną, ale nie zabrakło też, jak przystało na profil szkoły, pyszności na stole. Wszystko w rytmie szkolnych parodii zaprzyjaźnionego Kabaretu Paka.

Placówka jest jedną z najmłodszych spośród jeleniogórskich szkół. Zaczynała swoją działalność w 1991 r., jako Zespół Szkół Zawodowych nr 4. Od sześciu lat mieści się przy ul. Leśnej, wcześniej znajdowała się przy ul. Cieplickiej.

– Dziś jesteśmy szkołą głównie o charakterze gastronomicznym. Kiedyś kształciliśmy również tokarzy, mechaników, szlifierzy szkła optycznego. Teraz skupiliśmy się na kierunkach usługowych tzn. technik kucharz, technik żywienia i gospodarstwa domowego, sprzedawca, kucharz małej gastronomi, piekarz i cukiernik – powiedziała Iwona Kumek, dyrektor ZSLiU.

– Uczy się u nas ok. 200 osób, więc to kameralna szkoła, ale za to przyjazna i otwarta na nowe wyzwania. Nasi uczniowie mają wiele sukcesów w konkursach kulinarnych tj. „Zgotuj Sobie Sukces”, w którym dostali się do finału, jako jedyna drużyna z Dolnego Śląska, Mistrzostwa Kucharzy i Barmanów, a także Potrawy Jednego Talerza. Nasi absolwenci założyli prestiżowy Sudecki Klub Szefów Kuchni. Prowadzą również u nas lekcje, gdzie prezentują nowatorskie techniki przyrządzania potraw – dodała.

W programie artystycznym wystąpili uczniowie m.in. Natalia Smerża, uczestniczka „Must Be The Music” i „Mam Talent”, która w różnych utworach zaprezentowała swe wokalne możliwości, Sylwia Czesna, nauczycielka języka niemieckiego, wraz z koleżanką Mają okazały taniec orientalny. Kabaret Paka sparodiował m.in. uczniowski dzień w szkole.

Na koniec goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Kosztowano gołąbków z kaszą jęczmienną i grzybkami suszonymi oraz sosami, barszczu z pasztecikami, różnorodnych, pieczonych mięs, sałatek, koreczków, a także nadziewanych makaronów. Nie zabrakło ciast i wielkiego tortu zdobionego wisienkami i różyczkami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group