Poniedziałek, 22 czerwca
22°C Jelenia Góra
reklamy

Dwudniowe obchody Święta Odzyskania Niepodległości w Żeromie

Audio

Czytaj na głos

Autor: tor 1 min czytania

Wczoraj (10.11) w samo południe w auli oczyszczonej z krzeseł uczniowie I LO w Jeleniej Górze (popularny Żerom) wysłuchali wyśpiewaną przez szkolnych wokalistów piosenkę z czasów okupacji hitlerowskiej „Warszawo ma”. Uczniom akompaniował nauczyciel języka polskiego Paweł Wrocławski.

reklamy

Ta część piątkowego koncertu była corocznym ukłonem wdzięczności za ofiarę wtedy młodych warszawiaków oddaną na ołtarzu wolności. Występ był jednym z przedsięwzięć, które są w Żeromie prowadzone w ramach akcji BohaterOn.

Zagrał Kult i Perfect

A potem … w auli Żeroma zabrzmiały utwory m.in. Kultu, Perfectu, Kwiatu Jabłoni, Sylwii Grzeszczak, Kombi, Łzy. Zgromadzona w sali widownia mogła z okazji Urodzin Ojczyzny zaśpiewać wraz z kolegami ze szkolnych zespołów znane utwory, poskakać i potańczyć. Urodziny to przecież czas radości i weselenia się, dlatego Samorząd Uczniowski wspólnie z przedstawicielami zespołów i solistów zaproponował w tym roku taką - właśnie radosną - formę obchodów 105 rocznicy odzyskania niepodległości. W koncercie zagrali: „Kruki i wrony”, Liliana Dykier, Maja Bogucka oraz „Monet”. Ten ostatni zespół miał również okazję zaprezentować autorską piosenkę Kuby Szłapaka (z III LO) pt. Ostatnia szansa.

Dzień wcześniej (9.11) wystąpił przed młodzieżą zespół Karkonoskiej Filharmonii Kameralnej. Muzycy pod kierunkiem Romana Samostrakova zagrali utwory z repertuaru Sanah, a zaśpiewała je uczennica naszej szkoły Maja Bogucka. Usłyszeliśmy też wątki muzyczne z filmów, jak choćby „Czas honoru”. Wybór muzyczny nie był przypadkowy. Rocznica odzyskania niepodległości może być czasem refleksji nad wolnością, miłością, szacunkiem do tradycji i motywacją do tworzenia nowego. I w takie klimaty wprowadzała uczniów Żeroma Pani Dominika Łukasiewicz, narratorka koncertu KFK, a zarazem absolwentka szkoły.

Dwa dni wydarzeń artystyczno-patriotycznych pozwoliły młodzieży I LO w Jeleniej Górze przygotować się do 11 listopada refleksyjnie i radośnie zarazem.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) … Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka