Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7101
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dworzec w remoncie, a straszy

Środa, 9 kwietnia 2008, 7:39
Aktualizacja: 15:58
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Dworzec w remoncie, a straszy
Czy w dworcowym holu będzie dyskoteka? Okaże się po remoncie.
Fot. TEJO
W marcu miały rozpocząć się prace budowlane przy remoncie dworca głównego PKP w Jeleniej Górze, tymczasem po robotnikach ani śladu. – Są na miejscu, tylko robią prace, których nie widać – przekonuje Mirosław Hałyno, zarządca Rejonu Dworców Kolejowych we Wrocławiu.

W planach jest budowa podjazdu dla niepełnosprawnych, remont holu, nowe oświetlenie i wejście na perony. Tak zapewniały PKP. Wszystko miało rozpocząć się w marcu.

Tymczasem jest kwiecień, a obiekt jak straszył pasażerów, tak straszy. Stare skrzypiące drzwi, rozpadające się schody i ogólna pustka w brudnym holu witają pasażerów.

– Wykonawca rozpoczął remont w marcu, jednak zaczął od prac niewidocznych dla przeciętnego pasażera – mówi Mirosław Hałyno. – Naprawiane są instalacje: elektryczna, wodociągowa i inne. Remontujemy też pomieszczenia z tyłu dworca. Hol robotnicy zostawili na koniec. Będzie wymieniona podłoga, oświetlenie i inne.

Jak twierdzi, wszystko zostanie zrobione do końca czerwca lub połowy lipca. Remont dworca będzie kosztował ok. pół miliona złotych.

Zgodnie z planami część dworcowego holu zostanie przeznaczona na działalność handlową. Sporo mówiło się o możliwości powstania tam dyskoteki. PKP zdystansowało się od tej wizji, ale – powierzchnia zostanie wynajęta i dzierżawca będzie mógł zrobić tam, co zechce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group